Prawie pięć dni spędzili w samochodzie-chłodni czterej migranci z Afganistanu, którzy zapłacili po 2 tys. dolarów, by przedostać się z Macedonii Północnej do Niemiec. Trafili jednak na Ukrainę, gdzie półżywych Afgańczyków wypuszczono z zaplombowanego pojazdu.

Jak podał portal Zaxid.net, migrantów znaleziono w sobotę około godziny 23 w ciężarówce-chłodni wiozącej jabłka do Rosji. Migranci zamknięci w zaplombowanej ciężarówce sami zaczęli prosić o pomoc stukaniem, gdy rosyjski kierowca zatrzymał się na postoju koło Lwowa. Twierdzi on, że nie wiedział o pasażerach na gapę.

Rosjanin wezwał policję i celników, którzy zdjęli plomby i otworzyli chłodnię. W środku, na skrzynkach z jabłkami znaleziono czterech młodych migrantów. Dwóch z nich miało dokumenty obywateli Afganistanu, pozostali nie mieli żadnych dokumentów. Najmłodszy z nich ma 15 lat, najstarszy – 23. Stwierdzono, że są mocno wychłodzeni i udzielono im pomocy medycznej. Sami migranci mówili, że postanowili się ujawnić, ponieważ kończyło się im powietrze.

Migranci spędzili w hermetycznej chłodni w temperaturze 2-5 stopni Celsjusza ponad 4 dni. Pośrednik, który umieścił ich w ciężarówce, wziął od nich po 2 tys. dolarów za transport do Niemiec. Afgańczycy byli bardzo zdziwieni, że zamiast do Niemiec trafili na Ukrainę. Jak podaje 24Kanał, podróż do Macedonii Północnej przez Iran, Turcję i Grecję zajęła im 10 miesięcy.

Teraz migrantami zajmują się ukraińskie służby imigracyjne.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Straż Graniczna zatrzymała 7 Turków ws. nielegalnego przerzutu imigrantów z Ukrainy

Kresy.pl / zaxid.net / 24Kanał
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz