Szef ukraińskiej Partii Radykalnej Ołeh Laszko wezwał we wtorek z trybuny parlamentu do okrutnego karania robotników i urzędników, którzy w niewłaściwy sposób wykonują remonty dróg.

Jak pisze Ukraińska Prawda, Laszko prezentował w ukraińskim parlamencie – Radzie Najwyższej – zdjęcia ogromnych dziur w ukraińskich szosach i przypominał o miliardowych sumach przeznaczanych z budżetu na drogownictwo. Drwił także z deklaracji urzędników rządu o poprawiającym się stanie ukraińskich dróg.

„Łatwo nawijać makaron na uszy, kiedy patrzy się z okna helikoptera, mówić, jakie u nas dobre drogi. Z lotu ptaka nie widać, jakie są drogi” – mówił Laszko. – „Popatrzcie, jak wyremontowali drogę. Tam cała rodzina może zamieszkać, wyjechać na piknik. Jeszcze krowy się zmieszczą w tę dziurę.” – krzyczał dodając, że przejechanie drogi z Zaporoża do Mariupola (około 220 km) zajmuje obecnie 5 godzin.

Zdaniem Laszki należy zabronić doraźnego łatania dziur materiałami niskiej jakości, a tych, którzy źle remontują drogi, powinno się rozstrzeliwać.

W te oto dziury zakopywać tych, którzy organizowali remont dróg zaczynając od kierownika a kończąc na wszystkich, którzy remontowali. Zakopać i po wierzchu asfaltu przejechać walcem. Tak jak robił Hitler, jak walczył z pasażerami na gapę: wyciągnęli, rozstrzelali paru ludzi i po dziś dzień wszyscy płacą za bilety – uważa szef Partii Radykalnej.

PRZECZYTAJ: Nowak: Wiele miejsc na Ukrainie nawet nie przypomina dróg

Według Laszki dobre drogi na Ukrainie pojawią się dopiero wówczas, gdy za dziury i rozkradanie środków na drogi będzie „jak najsurowsza odpowiedzialność”. „Dróg nie ma a majątki rosną jak grzyby po deszczu” – mówił.

Opisująca jego słowa Ukraińska Prawda przypomniała, że Laszko sam dysponuje kupioną w 2017 roku posiadłością o wartości 15 mln hrywien (niespełna 2 mln złotych).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińscy deputowani pikietowali pod Sejmem [+VIDEO]

Kresy.pl / Ukraińska Prawda

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz