W Parku Wiecznej Chwały w Kijowie nie płonie już ogień jaki upamiętniał żołnierzy poległych w czasie działań wojennych Armii Czerwonej przeciw III Rzeszy.

Kijowska policja otrzymała informację o wygaszeniu „ognia wiecznej chwały” w kijowskim parku we wtorek rano. Przybywszy na miejsce funkcjonariusze Policji Narodowej stwierdzili, że ogień faktycznie został wygaszony. W pobliżu pomnika leżało osiem wiader. Jak się okazało, sprawcy jego wygaszenia, przynieśli we wiadrach cement, którym zalali otwór znicza.

Jak informuje portal tygodnika „Dzerkalo Tyżnia” wokół zniszczonego znicza pracowała dziś „grupa operacyjno-śledcza” kijowskiej policji a także ekipa z przedsiębiorstwa gazowego, które zasilało znicz. „Takie akty wandalizmu są haniebnym haniebnym przykładem braku szacunku dla historii i pamięci o bohaterach. Jestem pewny, że wandale nie unikną odpowiedzialności. Mamy nadzieję, że funkcjonariusze operacyjnie ustalą kto to zrobił” – powiedział Aleksiej Reznikow ze służby prasowej władz miejskich Kijowa. Reznikow poinformował, że do identyfikacji „wandali” mogą zostać wykorzystane nagrania z miejskiego monitoringu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Wieczny ogień” jest powszechną formą upamiętniania czerwonoarmistów poległych w walce z III Rzeszą w latach 1941-1945, praktykowaną niegdyś we wszystkich republikach Związku Radzieckiego.

Czytaj także: Wicepremier Ukrainy otwarła mauzoleum zabitych przez „polskich i węgierskich okupantów”

zn.ua/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz