W Parku Wiecznej Chwały w Kijowie nie płonie już ogień jaki upamiętniał żołnierzy poległych w czasie działań wojennych Armii Czerwonej przeciw III Rzeszy.

Kijowska policja otrzymała informację o wygaszeniu „ognia wiecznej chwały” w kijowskim parku we wtorek rano. Przybywszy na miejsce funkcjonariusze Policji Narodowej stwierdzili, że ogień faktycznie został wygaszony. W pobliżu pomnika leżało osiem wiader. Jak się okazało, sprawcy jego wygaszenia, przynieśli we wiadrach cement, którym zalali otwór znicza.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Jak informuje portal tygodnika „Dzerkalo Tyżnia” wokół zniszczonego znicza pracowała dziś „grupa operacyjno-śledcza” kijowskiej policji a także ekipa z przedsiębiorstwa gazowego, które zasilało znicz. „Takie akty wandalizmu są haniebnym haniebnym przykładem braku szacunku dla historii i pamięci o bohaterach. Jestem pewny, że wandale nie unikną odpowiedzialności. Mamy nadzieję, że funkcjonariusze operacyjnie ustalą kto to zrobił” – powiedział Aleksiej Reznikow ze służby prasowej władz miejskich Kijowa. Reznikow poinformował, że do identyfikacji „wandali” mogą zostać wykorzystane nagrania z miejskiego monitoringu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„Wieczny ogień” jest powszechną formą upamiętniania czerwonoarmistów poległych w walce z III Rzeszą w latach 1941-1945, praktykowaną niegdyś we wszystkich republikach Związku Radzieckiego.

Czytaj także: Wicepremier Ukrainy otwarła mauzoleum zabitych przez „polskich i węgierskich okupantów”

zn.ua/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz