Kijów: ukraińskiego deputowanego oblano fekaliami [+VIDEO]

Deputowany z ukraińskiej partii prezydenckiej został w Kijowie oblany fekaliami w pobliżu siedziby rady ministrów. Oprócz niego oblane zostały dwie inne osoby – podają ukraińskie media.

W środę w Kijowie w dzielnicy rządowej demonstrowało kilka tysięcy związkowców z Federacji Związków Zawodowych. Na dzień protestów wybrano Międzynarodowy Dzień Walki z Biedą. Ukraińscy związkowcy domagają się od parlamentu, rządu oraz pracodawców podwyższenia od 1. stycznia 2019 roku płacy minimalnej do 7700 hrywien, minimalnej emerytury do 2840 hrywien a minimum socjalnego dla osób zdolnych do pracy do 5167 hrywien. Chcą także skasowania rozporządzenia, które ich zdaniem odbiera związkom zawodowym majątek na rzecz państwa. Demonstranci mieli ze sobą transparenty, m.in. z napisami „Nie bezsensownym reformom!” i „Godna płaca dla medyków”.

Podczas demonstracji doszło do incydentu – dwaj napastnicy oblali nieczystościami grupę osób. Ukraińskie media różnią się w opisie zaatakowanych osób. Według agencji Ukrinform oblani zostali dwaj deputowani Bloku Petra Poroszenki – Serhij Kaplin i Ołeksandr Suhoniako a także kobieta – uczestniczka protestu. Natomiast Ukraińska Prawda podała, że zaatakowany został Kaplin oraz dwie inne osoby – uczestnicy związkowej demonstracji.

Po tym incydencie policja wzmocniła ochronę siedziby ukraińskiego rządu. Dwóch napastników udało się zatrzymać.

Serhij Kaplin potwierdził Ukraińskiej Prawdzie, że został oblany mieszaniną ziemi i kału. Deputowany mówił, że wie, kto jest organizatorem napadu na niego – wymienił nazwisko Oleksija Serdiuka. „Zabraliśmy mu telefon, zobaczyliśmy całą korespondencję. Za tę prowokację zapłacono 300 dolarów” – mówił. Kaplin powiedział, że atak miał związek z podwyżką emerytur, lecz nie sprecyzował, jaki.

Wideo z nagranym incydentem zamieścił na swoim profilu w mediach społecznościowych skonfliktowany z Kaplinem deputowany Bloku Opozycyjnego Wadim Rabinowicz.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Neonaziści z C14 oblali nieczystościami w Kijowie rosyjskiego dyplomatę [+VIDEO]

Kresy.pl / Ukrinform / Ukraińska Prawda
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz