Jean Reno zagra główną rolę we francusko-ukraińskim filmie „Ostatni krok”. Zapowiedziano, że będzie to jego ostatnia filmowa rola.

Ukraińska państwowa agencja ds. kinematografii (Derżkino) podpisała w piątek umowę z East West Productions, firmą z branży filmowej, o udzieleniu wsparcia finansowego filmowi „Ostatni krok”, w którym główną rolę ma zagrać Jean Reno, francuski aktor znany z takich filmów jak „Leon zawodowiec”, „Kod da Vinci” czy „Wasabi – Hubert Zawodowiec”. – wynika z komunikatu umieszczonego przez Derżkino na Facebooku.

Derżkino wspomoże francusko-ukraińską produkcję kwotą ponad 21 mln hrywien. Całkowity budżet filmu ma wynieść prawie 74 miliony hrywien (równowartość 8,6 mln złotych).

Oprócz Reno w filmie mają zagrać kanadyjska aktorka Sarah Lind, Anglik Tom Hopper, Amerykanin Garry Dourdan oraz aktorzy ukraińscy – Ihor Cyszkewycz, Marharyta Burkowska, Ołeh Karpenko i inni. Jak podaje Derżkino, 69-letni Jean Reno planuje zakończenie kariery po tym filmie.

Zdjęcia do filmu będą kręcone m.in. na Ukrainie – w Karpatach nad jeziorem Synewyr oraz w Kijowie. Oprócz tego filmowcy nakręcą sceny w USA (Nowy Jork) oraz w Kanadzie. Jak wynika z zapowiedzi producentów, film będzie utrzymany w gatunku action thriller.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina: ruszają zdjęcia do najnowszego filmu Krzysztofa Zanussiego

Kresy.pl / Derżkino

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz