Jean Reno zagra główną rolę we francusko-ukraińskim filmie „Ostatni krok”. Zapowiedziano, że będzie to jego ostatnia filmowa rola.

Ukraińska państwowa agencja ds. kinematografii (Derżkino) podpisała w piątek umowę z East West Productions, firmą z branży filmowej, o udzieleniu wsparcia finansowego filmowi „Ostatni krok”, w którym główną rolę ma zagrać Jean Reno, francuski aktor znany z takich filmów jak „Leon zawodowiec”, „Kod da Vinci” czy „Wasabi – Hubert Zawodowiec”. – wynika z komunikatu umieszczonego przez Derżkino na Facebooku.

Derżkino wspomoże francusko-ukraińską produkcję kwotą ponad 21 mln hrywien. Całkowity budżet filmu ma wynieść prawie 74 miliony hrywien (równowartość 8,6 mln złotych).

Oprócz Reno w filmie mają zagrać kanadyjska aktorka Sarah Lind, Anglik Tom Hopper, Amerykanin Garry Dourdan oraz aktorzy ukraińscy – Ihor Cyszkewycz, Marharyta Burkowska, Ołeh Karpenko i inni. Jak podaje Derżkino, 69-letni Jean Reno planuje zakończenie kariery po tym filmie.

Zdjęcia do filmu będą kręcone m.in. na Ukrainie – w Karpatach nad jeziorem Synewyr oraz w Kijowie. Oprócz tego filmowcy nakręcą sceny w USA (Nowy Jork) oraz w Kanadzie. Jak wynika z zapowiedzi producentów, film będzie utrzymany w gatunku action thriller.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina: ruszają zdjęcia do najnowszego filmu Krzysztofa Zanussiego

Kresy.pl / Derżkino

Jean Reno zakończy karierę grając na Ukrainie
Oceń ten artykuł

Tagi: , , , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz