Inicjatora Majdanu oblano w Odessie fekaliami [+VIDEO]

Ukraiński deputowany Mustafa Najem został w piątek oblany nieczystościami. Stało się to w Odessie, gdzie parlamentarzysta przybył, by wesprzeć aktywistów, którzy sprzeciwiają się przebudowie Teatru Letniego.

Jak podaje portal Puszkinskaja, władze Odessy zatwierdziły w marcu projekt przebudowy Teatru Letniego, który zaproponował znany showman Dmitrij Szpinariew. Projekt przewiduje budowę sceny koncertowej, punktów gastronomicznych oraz części wypoczynkowej. 12. kwietnia rozpoczęto prace budowlane, którym sprzeciwili się miejscowi aktywiści, uważając je za nielegalne. Następnego dnia w Teatrze doszło do starć między przeciwnikami a zwolennikami przebudowy, związanymi miejskimi władzami.

Najem został oblany nieczystościami w momencie, gdy przekraczał bramę Teatru. Oprócz tego aktywista Stan Dombrowski obrzucił deputowanego wyzwiskami i rzucił w niego sztucznym fallusem. Pod adresem Najema krzyczał także „Allahu akbar”, nawiązując tym samym do jego pasztuńskiego pochodzenia. Według Ukraińskiej Prawdy Dombrowski pracuje w radiu należącym do biznesmena związanego z zamieszanym w skandale korupcyjne merem Odessy Hennadijem Truchanowem.

Najem zareagował ze spokojem na incydent i przeprowadził zaplanowany briefing dla prasy. „Wielokrotnie pisano, że Odessa od dawna jest kupiona i Odessą nie zarządzają te osoby, które są formalnie u władzy. Mamy nadzieję, że po tych wyborach cała ta historia się zmieni, mamy nadzieję, że mieszkańcy Odessy znajdą możliwość i zmienią Truchanowa” – mówił Najem. Deputowany nalegał na przeprowadzenie społecznych konsultacji w sprawie inwestycji.

Oprócz Najema do Teatru Letniego przybyło jeszcze troje innych deputowanych. Widziano także Szpinariewa, który dementował informacje, jakoby w tym miejscu zamierzano zbudować centrum handlowe.

W związku z incydentem policja zatrzymała dwie osoby podejrzewane o napaść na Najema. Wstępnie zakwalifikowano ich czyn jako „chuligaństwo”.

Najem to ukraiński dziennikarz, który w listopadzie 2013 roku wezwał Ukraińców poprzez media społecznościowe do wyjścia na Majdan, inicjując tym samym wydarzenia, które doprowadziły do obalenia prezydenta Janukowycza. Po Majdanie Najem dostał się do ukraińskiego parlamentu w listy Bloku Petra Poroszenki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Najem: na Majdanie byli ludzie, którzy mieli wiedzę o nadchodzącej masakrze

Kresy.pl / Puszkinskaja / Ukraińska Prawda
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz