Władze Rosji i jej służba zdrowia ciągle nie zdołały zmniejszyć dynamiki pandemii. W sobotę wykazano rekordowy poziom nowych przypadków.

W sobotę ogłoszono dobową liczbę nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS CoV-2 w Rosji – 24 822. To kolejny rekord. W ciągu kolejnej doby liczba ta była niewiele mniejsza – jak ogłoszono w niedzielę 24 581. Nowe przypadki wykryto we wszystkich regionach Federacji Rosyjskiej.

Duża część nowych przypadków zakażeń nadal przypada Moskwę. W rosyjskiej stolicy odnotowano ich w ciągu doby 6 575, choć w sobotę wskaźnik ten sięgnął 7 168. W ciągu ostatniej doby zmarło w Moskwie 85 nosicieli SARS CoV-2, a 5 245 zostało wyleczonych. W całym kraju odnotowano 401 nosicieli koronawirusa, a 18 008 chorych na COVID-19 zostało wypisanych z placówek ochrony zdrowia po skutecznej terapii.

Tradycyjnie już drugim ośrodkiem zakażeń na szeroką skalę jest Petersburg gdzie w ciągu doby odnotowano ich 2 668. Natomiast w obwodzie moskiewskim odnotowano ich 949. W pozostałych regionach Rosji liczba nowych zakażeń nie przekroczyła liczby pół tysiąca.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Od początku pandemii odnotowano w Rosji 2,089 mln zarażonych koronawirusem. To piąty wynik na świecie. Rosję niedawno wyprzedziła pod tym względem Francja. 36 179 nosicieli SARS CoV-2 w Rosji zmarło, a 1,595 mln wyzdrowiało. Obecnie z usług rosyjskiej służby zdrowia korzysta 457 707 zarażonych.

Czytaj także: Rosja pogrąża się w koronawirusowej fali

interfax.ru/worldometers.info/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz