W poniedziałek w Rosji odnotowano kolejny rekordowy poziom wykrytych w ciągu doby nowych przypadków zakażenia SARS CoV-2.

W poniedziałek wykryto w Rosji dobową liczbę zarażeń nowym koronawirusem w wysokości 17 347, podała agencja informacyjna TASS. W ciągu doby zmarło 219 nosicieli koronawirusa. Takie wzrosty oznaczają, że od początku pandemii w Rosji odnotowano  1 531 224 przypadków zarażenia się SARS CoV-2 i 26 269 zgonów nosicieli wirusa.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

W samej Moskwie, która jest rosyjskim epicentrum pandemii, zmarło już 6503 nosicieli. W rosyjskiej stolicy od początku pandemii wykryto łącznie 401 040 zakażeń. Z infekcji wyleczyło się łącznie 293 205 mieszkańców miasta.

Jak podaje TASS o ile spada liczba nowych zakażeń wśród uczniów obwodu moskiewskiego to rośnie z kolei liczba tych wykrywanych u nauczycieli.

Liczba zakażeń rośnie w Rosji szybko od początku października. Od połowy bieżącego miesiąca dobowe przyrosty liczby zakażonych są większe niż w czasie wiosennej fali pandemii.

Obecnie w Rosji jest około 350 tys. aktywnych przypadków koronawirusa. To półtora raz więcej niż w szczycie wiosennej fali pandemii. 1 146 096 osób już wyzdrowiało.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Czytaj także: Białoruś rozpoczęła testowanie rosyjskiej szczepionki na koronawirusa

tass.ru/worldometers.info/interfax.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz