W mediach pojawiły się niepotwierdzone doniesienia o rzekomych czystkach wśród rosyjskiej generalicji a także (po raz kolejny) o zawale u ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu. Ma być to efekt niepowodzenia blitzkriegu na Ukrainie.

Sensacyjne informacje na temat rzekomych wydarzeń w Moskwie przekazał w czwartek na Twitterze rosyjski biznesmen mieszkający w Izraelu, były współwłaściciel Jukosu Leonid Niewzlin.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3802.49 PLN    (17.28%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Według Niewzlina, powołującego się na swoje źródła w Moskwie, Siergiej Szojgu „przeszedł obszerny zawał” i jest w szpitalu. „Szojgu wypadł z gry, możliwe że będzie inwalidą, jeśli przeżyje” – napisał Niewzlin dodając, iż według plotek zawał „nie mógł wystąpić z przyczyn naturalnych”.

Kolejna sensacyjna wieść przekazana przez Niewzlina mówi o aresztowaniu 20 rosyjskich generałów – jakoby za to że od 2014 roku ukradli 10 mld dolarów „przeznaczonych przez Putina na przygotowanie blitzkriegu”.

Ponadto w areszcie domowym mają przebywać były wicepremier Rosji Arkadij Dworkowicz oraz Władisław Surkow, „kurator” separatystycznych republik z ramienia Moskwy.

Podobne doniesienia na temat losu dowódcy rosyjskiej Floty Czarnomorskiej admirała Igora Osipowa przekazują ukraińskie media powołując się na ukraińskie służby specjalne. Miał on zostać aresztowany w związku z utratą okrętu flagowego Floty Czarnomorskiej, krążownika rakietowego „Moskwa”.

Przypomnijmy, że już w marcu pojawiły się plotki o zawale serca u Siergieja Szojgu. Jednak później minister obrony Rosji pokazywał się publicznie.

W połowie marca br. szef portalu śledczego Bellingcat Christo Grozew informował na Twitterze, że „trzy niezależne źródła podają, że zastępca szefa rosyjskiej Rosgwardii, gen. Roman Gawriłow został zatrzymany przez FSB”. Według dziennikarza powód zatrzymania był niejasny: według jednego źródła został zatrzymany przez departament kontrwywiadu wojskowego FSB za „wycieki informacji wojskowych, które doprowadziły do utraty życia”, podczas gdy dwaj inni twierdzą, że było to „marnotrawstwo paliwa”.

Kresy.pl / 24tv.ua

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Cami
  Cami :

  ojej to tam sami psychiczni i bandyci skoro szpital i wiezienia, to jak tu z takimi wygrac cokolwiek z kimkolwiek, gdyby nie ten atom to byscie byli na poziomie uderzeniowym Wegier 🙂 to co? po pralkach przed ambasadami chyba przyszedl czas na modele okretow do sklejania hahaha znosic pod ambasady obok pralek czy moze slac Wam na losowo wybrane adresy, chociaz takimi bedziecie mogli sie pochwalic i wojenke komus nowemu wypowiedziec na jakiejs sadzawce w parku zeby sie dowartosciowac jakim durnym i beznadziejnym narodem jestescie 🙁

  • Kasper1
   Kasper1 :

   Proponuję nie podniecać się i zwrócić uwagę na to, że źródłami wszystkich informacji w powyższym tekście są: Niewzlin (były wspólnik Chodorkowskiego), ukraińskie media powołujące się na ukraińskie służby specjalne 🙂 oraz szef portalu śledczego Bellingcat składającego się z „niezależnych” dziennikarzy amerykańskich, brytyjskich i ukraińskich. Proponuję więc także zbytnio nie przywiązywać się do informacji przekazywanych przez powyższe źródła 🙂

   • Cami
    Cami :

    Ponoc Elona Muska satelitki teraz chca … bo to ponoc dzieki nim niezniszczalny okrecik poszedl na dno, a nie przez nachlana np. zaloge jak caly ten zachlany i otumaniony wódą narod 🙁
    „Skarby zatopionych statków” to bajka z 1973 roku, wyprodukowana przez rosyjskie studio filmowe Soyuzmultfilm. Pewnie nikt nie przypomniałby sobie o tej kreskówce, gdyby nie to, że rosyjskie studio zaczęło w popłochu usuwać bajkę z sieci.- Wszystko jasne, to faszystowski niszczyciel. Faszystowskie niszczyciele oznaczono literą Z – mówi chłopiec z kreskówki. To, że mowa o zatopionym okręcie oznaczonym literą Z, którą dziś posługuje się rosyjska propaganda, to jeszcze nic. W okręt z kreskówki miał trafić pocisk Neptun, którego resztki dzieci z bajki przekazały na złom, a pieniądze przekazały na pomoc dla swojego przyjaciela.
    https://twitter.com/ngumenyuk/status/1515683575630290945 „Co za prorocza kreskówka”