W Stawropolu, stolicy regionu na północnym Kaukazie doszło do strzelaniny między funkcjonariuszami rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa i podejrzanymi o terroryzm.

Komunikat struktur FSB cytuje w środę portal Kavkazkij Uzieł. Specłużba poinformowała, że w Stawropolu „realizowany jet kompleks działań w celu zapobieżenia działalności członków zakazanej w Rosji wyrokiem sądu organizacji terrorystycznej >>Państwo Islamskie<<„. Próba zatrzymania podejrzanych o przynależność do ISIS doprowadziła do starcia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Przy próbie zatrzymania bandyci stawili opór funkcjonariuszom specjalnego oddziału FSB Rosji. W odpowiedzi ogniem zostali zneutralizowani członkowie międzynarodowej organizacji terrorystycznej >>Państwo Islamskie<<” – cytuje oświadczenie FSB agencja TASS. Służba nie skonkretyzowała ilu terrorystów zginęło w walce z jej funkcjonariuszami. Zapewniła natomiast, że żaden z komandosów nie odniósł obrażeń.

13 grudnia FSB poinformowała o zatrzymaniu siedmiu osób podejrzanych o współpracę z organizacjami terrorystycznymi ISIS i Tahrir asz-Szam (dawny Dżabhat an-Nusra). W wyniku przeszukań przeprowadzonych w ramach tej akcji jednocześnie w Moskwie, Czeczenii, Inguszetii i Dagestanie FSB przejęła 38 milionów rubli, którymi dysponowali zatrzymani.

Od początku wojny w Syrii zaangażowali się w nią dżihadyści z Kaukazu. W Syrii powstały całe oddziały złożone z Czeczenów.

kavkaz-uzel.eu/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz