Deputowany Jednej Rosji Andriej Gurulow powiedział, jaka będzie sekwencja zdarzeń, jeśli dojdzie do wojny światowej.

Uwagę na słowa deputowanego rosyjskiej Dumy Państwowej Andrieja Gurulowa wypowiedziane na antenie pierwszego kanału rosyjskiej telewizji zwróciła w piątek brytyjska telewizja Sky News. Gurulow, który jest członkiem komisji obrony w Dumie, ostrzegł, że Londyn będzie pierwszym miastem, które zostanie zbombardowane przez Rosję, jeśli blokada obwodu kaliningradzkiego „doprowadzi do wojny”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3956.49 PLN    (17.98%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Deputowany określił, jaka będzie kolejność działań strony rosyjskiej – najpierw zostaną zaatakowane satelity szpiegowskie, później zostanie zneutralizowana obrona powietrzna przeciwnika, a w kolejnym kroku zostanie przeprowadzone uderzenie na Londyn.

„Po trzecie, na pewno nie zaczniemy od Warszawy, Paryża czy Berlina. „Pierwsze uderzenie spadnie na Londyn” – powiedział Gurulow dodając, że „jest jasnym, że zagrożenie dla świata pochodzi od Anglosasów”.

To już kolejne pogróżki ze strony deputowanych Dumy Państwowej wobec państw zachodnich. Wczoraj informowaliśmy, że wiceszef komisji obrony w Dumie Państwowej Jurij Szwytkin uważa, że rosyjska armia powinna zareagować na dostawy amerykańskiej broni dla Ukrainy atakiem na ambasadę USA w Kijowie.

1 czerwca informowaliśmy, że deputowany Dumy Oleg Matwiejczew powiedział w rosyjskiej państwowej telewizji Rossija-1, że „jeśli Polska zacznie jakąś wojskową interwencję [na Ukrainie]”, to „(…) za granice Polski nikt już nie da złamanego grosza”. Jak dodawał, Polacy „powinni sobie zdawać sprawę, że ich istnienie będzie wisiało na włosku”.

CZYTAJ TAKŻE: Rosyjski deputowany grozi Europie bronią nuklearną [+VIDEO]

Kresy.pl / news.sky.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz