Wicepremier Tatiana Golikowa odpowiadająca w rosyjskim rządzie za koordynację walki z pandemią koronawirusa wezwała władze regionalne do wprowadzania obostrzeń.

W środę odbyło się kolejne posiedzenie członków rady ministrów i prezydenta Rosji. Jak zrelacjonowała agencja informacyjna RIA Nowosti w trakcie posiedzenia rozmawiano o sytuacji epidemiologicznej. “Przekroczenie średnich rosyjskich wskaźników [zakażeń] odnotowano dziś w 24 regionach Rosji, ale jeśli nie uwzględniać wkłady w ten wskaźnik od Moskwy, obwodu moskiewskiego i Sankt Petersburga, to przekroczenie średniego poziomu rosyjskiego zarejestrowano w 49 regionach” – powiedziała wicepremier Golikowa.

Odpowiadająca w rządzie za koordynowanie walki z pandemią SARS CoV-2 wicepremier oceniła, że władze regionów powinny w związku z tym skorzystać z całej gamy obostrzeń jakie wypracowano w Rosji.

Jak wyliczyła Golikowa obecnie zakaz imprez rozrywkowych angażujących uczestników lub widzów obowiązuję na obszarze 69 rosyjskich regionów. W regionach tych zamknięte są także od godz. 22 do godz. 6 lokale gastronomiczne. Wyjątkiem są przy tym publiczne instytucje oświaty i kultury. W 14 regionach obostrzenia takie przywrócono w ciągu ostatnich trzech tygodni w związku ze wzrostem liczby zakażeń. Od czerwca dobowy poziom zakażeń koronawirusem w Rosji zbliżył się do najwyższych liczb z czasów zimowej, drugiej fali pandemii.

Golikowa określiła sytuację epidemiczną w swoich kraju jako “dość napiętą”. Zapewniła jednak, że rosyjska służba zdrowia pracuje w sposób wydolny i stabilny.

Jak podaje portal Worldometers.info w ciągu ostatniej doby odnotowano w Rosji 23 962 nowych zakażeń SARS CoV-2. 725 chorych na COVID-19 zmarło. W ciągu ostatniego tygodnia nowych zakażeń było 162,4 tys., a od początku pandemii 5,682 mln, co daje Rosji piąte miejsce na świecie pod tym względem.

Od początku pandemii władze Rosji zdecydowały się złożyć odpowiedzialność za wdrażanie środków przeciwepidemicznych na barki władz regionalnych.

ria.ru/worldometers.info/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jazmig
    jazmig :

    lockdowny nie mają wpływu na transmisję wirusa, maski również. Trzeba po prostu życ z tym wirusem, tak jak żyjemy z wirusem grypy. Leczyć od początku, a nie dopiero wtedy, gdy pojawia się stan ciężki.