Wysoka koronawirusowa fala w Rosji

Rosja przeżywa kolejną zwyżkową falę zakażań koronawirusem SARS CoV-2. W sobotę było ich najwięcej od lutego.

W ciągu ubiegłej doby w Rosji odnotowano 14 723 nowych zarażań koronawirusem, podała w niedzielę agencja informacyjna RIA Nowosti. Dobę wcześniej zakażeń było 13 510 co oznacza, że epidemia jest w Rosji na krzywej wznoszącej. Odnotowany poziom jest najwyższym dobowym poziomem zakażeń od połowy lutego, jak twierdzi agencja.

W ciągu ubiegłej doby w Rosji odnotowano 357 zgonów osób chorych na COVID-19. Natomiast szpitale opuściło 9166 osób, które już wyzdrowiały po przejściu choroby powodowanej przez koronawirusa.

Podobnie jak na początku epidemii na obszarze Rosji jej epicentrum stała się Moskwa. W ciągu ubiegłej doby odnotowano na terenie rosyjskiej stolicy ponad połowę spośród wszystkich zakażeń – 7704. W realiach Moskwy to poziom najwyższy od 24 grudnia, jak podkreśliła agencja RIA Nowosti.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Mimo, że Rosja była pierwszym państwem, które ogłosiło opracowanie szczepionki przeciwko wirusowi SARS CoV-2 i państwo to jest obecnie jednym z niewielu globalnych producentów szczepionek, które eksportuje na cały świat, wskaźnik wyszczepienia populacji pozostaje w nim stosunkowo niski.

Czytaj także: Rosjanie wykryli wielokrotne mutacje koronawirusa

ria.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz