Rosja jest odrębną cywilizacją i powinna rozwijać się w oparciu o najnowocześniejsze technologie – stwierdził Władimir Putin.

Jak podała w niedzielę agencja informacyjna Interfax, prezydent Rosji Władimir Putin podniósł temat nowych technologii w wywiadzie dla programu „Moskwa. Kreml. Putin” na kanale telewizyjnym „Rossija-1”.

„Pojawiły się nowe technologie, które już zmieniają świat” – mówił Putin wymieniając sztuczną inteligencję, pojazdy bezzałogowe, genetykę, medycynę i edukację. Rosyjski prezydent zapowiedział, że wszystkie te dziedziny będą „podstawą rozwoju kraju”.

Putin stwierdził, że Rosja to nie „nie tylko kraj, to tak naprawdę odrębna cywilizacja” i dla zachowania tej cywilizacji i zapewnienia jej przyszłości należy „skupić się na wysokich technologiach” i ich rozwoju.

Według niego Rosja powinna patrzeć na to, co dzieje się w innych krajach, ale nie zapominać o „własnej bazie”. Prezydent po raz kolejny przekonywał, że Rosja posiada wysoko zaawansowaną technologicznie broń, której nie ma żaden inny kraj na świecie. Jego zdaniem bez wspomnianej bazy Rosja nigdy nie miałaby tej broni.

„Teraz musimy nie tylko przekształcić te osiągnięcia w sferę cywilną, ale także polegać na osiągnięciach poprzednich pokoleń. Zawsze je mieliśmy, mamy je teraz – nie tylko na polu wojskowym, ale także cywilnym” – powiedział Putin.

Wywiad, w którym padły słowa Putina, został udzielony jeszcze we wrześniu ubiegłego roku, ale wyemitowano go dzisiaj po raz pierwszy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Nowa rosyjska cywilizacja

Kresy.pl / Interfax / vesti.ru
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz