Prezydent Rosji Władimir Putin uznał odchodzenie od używania węgla za słuszny kierunek ale zwrócił uwagę na szkody ekonomiczne jakie może to powodować.

Putin spotkał się we wtorek z rosyjskim ministrem nauki i edukacji wyższej Walerijem Falkowem.  Omawiał kwestię badań nad zużyciem węgla w Rosji. “Oczywiście dekarbonizacja to najważniejszy kierunek działań nie tylko na świecie, ale także dla nas. Ważne jest tylko, aby nie była ona używana jako narzędzie do osiągnięcia jakichkolwiek wąskich, egoistycznych celów ekonomicznych lub jakichkolwiek innych, nie powodowała szkody dla naszego kraju.” – powiedział rosyjski prezydent, którego zacytowała agencja Interfax.

Putin radził ministrowi koordynującemu obecnie projekt stworzenia w Rosji sieci “poligonów węglowych” by w jego przygotowanie angażować nie tylko naukowców akademickich “ale i praktyków, którzy rozumieją co dzieje się w realnym życiu”.

Rosyjski prezydent skomentował też doświadczenia innych państw. “Wiemy z czym niedawno zetknęły się niektóre państwa europejskie, południe Stanów Zjednoczonych, kiedy zamarzły wiatraki i żeby je rozmrozić trzeba było uciec się do używania takich źródeł energii, które w zasadzie w niektórych miejscach są zakazane dla wytwarzania energii elektrycznej” – powiedział Putin.

Dlatego też rosyjski przywódca zaznaczył, że w perspektywie przyszłości należy zawrzeć też potrzeby obecnej gospodarki.

Czytaj także: Bloomberg: Francja walczy o budowę elektrowni jądrowej w Polsce

interfax.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply