Rosyjski resort obrony poinformował 4 marca o nowych ćwiczeniach baterii rakiet nadbrzeżnych systemu „Bastion”.

Rosyjskie ministerstwo obrony podało, że wydzielone zespoły ogniowe kompleksu „Bastion” Floty Bałtyckiej wykonały uderzenie rakietowe na wykryty samodzielnie zespół okrętowy umownego przeciwnika. Zaznaczono, że zadanie było realizowane w ramach planowych ćwiczeń. Działania Floty Bałtyckiej mogły być odpowiedzią na pojawienie się na wodach Morza Bałtyckiego Stałego Zespołu Sił Morskich NATO – Standing NATO Maritime Group One (SNMG1). Zespół zawitał w ubiegłym tygodniu do portu w Gdyni.

“Zgodnie z planem ćwiczeń do centrum kierowania flotą wpłynęły informacje, zgodnie z którymi morska grupa uderzeniowa „wroga” przygotowuje się do uderzenia na obiekty infrastruktury przybrzeżnej oraz rosyjskie jednostki pływające” – podał rosyjski resort.

Podkreślono, że załogi wozów wchodzących w skład systemu „Bastion” najpierw wykonały zmianę pozycji w normatywnym czasie, wybierając stanowiska ogniowe w zupełnie nowym terenie. Wykryły następnie przeciwnika oraz wykonały „elektroniczne” uderzenie rakietowe na symulowany, „wrogi” zespół okrętowy.

W ćwiczeniach uczestniczyło około 100 żołnierzy oraz ponad 30 sztuk sprzętu.

Zobacz także: Rosyjskie systemy przeciwokrętowe Bastion ćwiczą na Krymie w czasie wizyty niszczyciela USA na Morzu Czarnym

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Działania Floty Bałtyckiej mogły być odpowiedzią na pojawienie się na wodach Morza Bałtyckiego Stałego Zespołu Sił Morskich NATO – Standing NATO Maritime Group One (SNMG1). Zespół zawitał w ubiegłym tygodniu do portu w Gdyni.

Rakiety przeciwokrętowe „Oniks” mogą atakować z prędkością ponaddźwiękową (2,6 Mach). Strona rosyjska podaje, że mają zasięg większy niż 600 km.

function.mil.ru / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply