Putin dymisjonuje generałów

Zgodnie z zarządzeniem prezydenta Rosji kilku generałów straciło stanowiska w „siłowych resortach”, zarówno w centralach jak i strukturach regionalnych.

O zarządzaniu Władimira Putina napisała agencja informacyjna RIA Nowosti. Zgodnie z postanowieniem prezydenta Rosji stanowisko stracił wiceszef Ministerstwa do Spraw Sytuacji Nadzwyczajnych gen. Władimir Stiepanow. Na jego miejsce nominację dostał już gen. Aleksandr Czuprian. Dymisję otrzymała też dyrektorka Departamentu Polityki Finansowo-Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Nadieżda Romaszowa oraz naczelnik Wydziału Kadr Komitetu Śledczego gen. Wiktor Dolżenko.

Zdymisjonowany został także szef struktur Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na Krymie gen. Siergiej Abisow a także szef struktur Ministerstwa do Spraw Sytuacji Nadzwyczajnych w tym regionie, gen. Siergiej Szachow. Putin zdymisjonował także Aleksandra Mamontowa, szefa struktur tego ministerstwa w mieście Kemerowo, gdzie w marcu doszło do tragicznego w skutkach pożaru galerii handlowej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ministerstwo do Spraw Sytuacji Nadzwyczajnych odpowiada w Rosji za całość spraw związanych z obroną cywilną. Resortowi podlega państwowa straż pożarna.

ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz