Premier Włoch sceptycznie o sankcjach wobec Rosji

Przed zbliżającym się szczytem przywódców UE Giuseppe Conte wezwał do ostrożności w kwestii sankcji wobec Rosji.

Premier Włoch Giuseppe Conte powiedział w środę, że odnowienie sankcji gospodarczych Unii Europejskiej przeciwko Rosji nie powinno odbywać się automatycznie. – podała agencja Reutera.

Wypowiedź włoskiego premiera ma związek z nadchodzącym spotkaniem przywódców Unii Europejskiej w Brukseli, na którym ma zapaść decyzja o przedłużeniu sankcji nałożonych na Rosję w związku z interwencją na Ukrainie.

– Potwierdzimy zasadę, że nie powinno być nic automatycznego w odnawianiu sankcji – powiedział Conte w parlamencie w przemówieniu przedstawiającym stanowisko Włoch w różnych kwestiach przed czwartkowym i piątkowym spotkaniem w Brukseli. – Musimy być w tym bardzo ostrożni. Sankcje powinny być środkiem a nie celem. – dodał, wskazując także na to, że Włochy powinny zwracać „wielką uwagę” na interes włoskich firm.

Sankcje UE dotyczące rosyjskiego sektora energetycznego, obronnego i finansowego są przedłużane co pół roku po ich wprowadzeniu w połowie 2014 roku po tym, jak Rosja należący do Ukrainy Półwysep Krymski i wsparła separatystów z nieuznawanych republik w Doniecku i Lugańsku.

Giuseppe Conte już w swoim expose wygłoszonym na początku czerwca br. zapowiedział „otwarcie na Rosję” i rewizję nałożonych na nią sankcji.

Będziemy wspierać otwieranie się na Rosję … Będziemy nalegać na rewizję systemu sankcji, zaczynając od tych, które tworzą ryzyko upokarzania rosyjskiego społeczeństwa obywatelskiego. – mówił wówczas Conte.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Włoski rząd kluczem do poprawy relacji UE-Rosja

Kresy.pl / Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz