Ładunek wybuchowy pod rosyjskim rurociągiem

Pod należącym do rosyjskiego koncernu naftowego Transnieft rurociągiem odnaleziono ładunek wybuchowy domowej roboty. Został rozbrojony.

„Wczoraj o godzinie 12:40 czasu moskiewskiego grupa patrolowa wydziału bezpieczeństwa Transneft Baltika LLC podczas zaplanowanej inspekcji w strefie bezpieczeństwa głównego rurociągu produktów naftowych (MNPP) Jarosław–Primorsk–2 wykryła obiekt, który okazał się ładunkiem wybuchowym domowej roboty. Szybko przybyli specjaliści grupy rozminowania OMON Rossgwardii na miejscu zneutralizowali ładunek wybuchowy” – przekazał agencji informacyjnej TASS przedstawiciel koncernu Igor Diemin.

Konkretniejsza lokalizacja miejsca próby sabotażu to prawdopodobnie okolisa wsi Dubrowka, w rejonie wsiewołżkiego, w obwodzie leningradzkim.

Diemin powiedział, że służby podjęły już śledztwo w sprawie podłożenia ładunku wybuchowego. Jednocześnie incydent nie wypłynął na funkcjonowanie rurociągu, który, jak zapewnił Diemin, działa obecnie normalnie.

Niemal od początku inwazji Rosji na Ukrainę, na terytorium tej pierwszej dochodzi do aktów sabotażu. Ich celem są także rurociągi. Rok temu Federalna Służba Bezpieczeństwa twierdziła, że udaremniła próbę wysadzenia gazociągu prowadzącego do Turcji, jednaego z najważniejszych obecnie dla rosyjskiego eksportu gazu.

Czytaj także: CNN twierdzi, że Ukraina zorganizowała w Rosji sieć dywersantów

tass.ru/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply