Do Nawalnego ponownie nie dopuszczono jego lekarzy

Czworo lekarzy podjęło w niedzielę próbę dotarcia do Aleksieja Nawalnego, który odbywa karę pozbawienia wolności w kolonii karnej nr 2 koło Pokrowska w obwodzie włodzimierskim. Nie wpuszczono ich na teren kolonii i odmówiono kontaktu z władzami placówki.

O nieudanej próbie dotarcia do Nawalnego poinformowała w niedzielę na Twitterze Anastasia Wasiliewa, szefowa związku zawodowego Alians Lekarzy, uważanego przez rosyjskie władze za „zagranicznego agenta”. Wasiliewa jest także okulistką Nawalnego.

„Cały świat prosił o dopuszczenie lekarzy prowadzących do Aleksieja” – napisała Wasiliewa. „Ale nie. Nie wpuścili”- dodawała.

Wasiliewa przybyła pod bramę kolonii karnej wraz z lekarzem anestezjologiem-intensywistą Aleksiejem Erlichem, kardiologiem-terapeutą Jarosławem Aszychminem oraz neurochirurgiem Wsiewołodem Szurchajem.

Szefowa Aliansu Lekarzy podkreślała, że przyjazd lekarzy odbył się bez udziału dziennikarzy. Lekarze, których nie dopuszczono do Nawalnego, wyrazili zaniepokojenie doniesieniami o pogarszającym się stanie zdrowia opozycjonisty. Wasiliewa mówiła, że „rozumie”, iż stan ten jest „krytyczny”.

Jak informowaliśmy, współpracowniczka i rzeczniczka Aleksieja Nawalnego Kira Jarmysz twierdzi, że jego życie jest zagrożone z powodu głodówki i braku pomocy medycznej.  Jej zdaniem Nawalny umiera. „Przy jego stanie to kwestia dni. A w dni wolne adwokaci po prostu nie mogą do niego trafić i nikt nie wie co będzie w poniedziałek” – napisała Jarmysz na Facebooku.

Biały Dom ostrzegł w niedzielę Rosję przed konsekwencjami, jeśli więziony opozycjonista umrze w kolonii karnej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że Anasatasii Wasiliewej nie dopuszczono do Nawalnego także 6 kwietnia.

Kresy.pl / mbk-news.appspot.com

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz