Synoptycy przewidują, że arktyczne mrozy skończą się w Jakucji za dwa tygodnie.

Nienormalne nawet jak na Syberię mrozy zapanowały w Jakucji w Rosji. W niektórych regionach termometry pokazały nawet minus 67 stopni Celsjusza. – podało we wtorek radio RMF FM.

Z powodu mrozów w ponad 100 jakuckich szkołach odwołano lekcje. Służby ratownicze odradzają mieszkańcom wyjazdy poza obręb miejscowości – w razie awarii samochodu podróżującym grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Jak podaje Euronews ostatnio zamarzły dwie osoby, którym na odludnej syberyjskiej drodze zepsuł się samochód. Jeśli ktoś musi wybrać się w dalszą podróż, służby doradzają zabranie większego zapasu paliwa i sprawdzenie stanu technicznego samochodu. Mimo to miejscowi zachowują spokój. „Odwołano zajęcia w szkołach, ale służby zajmujące się ogrzewaniem w mieszkaniach pracują normalnie drogi są przejezdne” – cytuje słowa jednego z miejscowych policjantów RMF FM. Mieszkańcy Jakucji są przyzwyczajeni do mroźnych zim.

Ostre mrozy panują także w Kraju Krasnojarskim, na Magadanie i na Półwyspie Tajmyr – temperatura spada tam do minus 50 stopni. Synoptycy przewidują, że arktyczne mrozy potrwają w Jakucji do końca przyszłego tygodnia.

CZYTAJ TAKŻE: Rosja: w Jakucji dzieci idą do szkoły w 50-stopniowym mrozie [+VIDEO]

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / RMF FM / Euronews
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz