Synoptycy przewidują, że arktyczne mrozy skończą się w Jakucji za dwa tygodnie.

Nienormalne nawet jak na Syberię mrozy zapanowały w Jakucji w Rosji. W niektórych regionach termometry pokazały nawet minus 67 stopni Celsjusza. – podało we wtorek radio RMF FM.

Z powodu mrozów w ponad 100 jakuckich szkołach odwołano lekcje. Służby ratownicze odradzają mieszkańcom wyjazdy poza obręb miejscowości – w razie awarii samochodu podróżującym grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Jak podaje Euronews ostatnio zamarzły dwie osoby, którym na odludnej syberyjskiej drodze zepsuł się samochód. Jeśli ktoś musi wybrać się w dalszą podróż, służby doradzają zabranie większego zapasu paliwa i sprawdzenie stanu technicznego samochodu. Mimo to miejscowi zachowują spokój. „Odwołano zajęcia w szkołach, ale służby zajmujące się ogrzewaniem w mieszkaniach pracują normalnie drogi są przejezdne” – cytuje słowa jednego z miejscowych policjantów RMF FM. Mieszkańcy Jakucji są przyzwyczajeni do mroźnych zim.

Ostre mrozy panują także w Kraju Krasnojarskim, na Magadanie i na Półwyspie Tajmyr – temperatura spada tam do minus 50 stopni. Synoptycy przewidują, że arktyczne mrozy potrwają w Jakucji do końca przyszłego tygodnia.

CZYTAJ TAKŻE: Rosja: w Jakucji dzieci idą do szkoły w 50-stopniowym mrozie [+VIDEO]

Kresy.pl / RMF FM / Euronews

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply