W kolejnym sondażu PiS nadal bez większości w Sejmie

W najnowszym sondażu United Survey dla Wirtualnej Polski partia rządząca zajęła wyraźne pierwsze miejsce. Jednak otrzymała za małe sparcie by liczyć na samodzielne rządy.

Prawo i Sprawiedliwość otrzymało w sondażu dla WP 34,6 proc. wskazań respondentów zdecydowanych oddać głos w wyborach parlamentarnych. Portal podkreśla, że to o 0,2 punktu procentowego więcej niż w poprzednim badaniu. Wskazuje to na odbudowę pozycji partii rządzącej, bo poprzednio również odnotowano wzrost poparcia dla niej tyle, że aż o 2 punkty procentowe. Portal podkreśla jednak, że takie poparcie wobec wyników pozostałych partii jest zbyt niskie by uzyskać większość mandatów sejmowych.

Koalicja Obywatelska zdobyła w sondażu United Survey 28 proc. głosów zdecydowanych respodentów. To również wzrost – w przypadku liberałów o 0,9 punktu procentowego. Daleko w tyle znalazła się Lewica ze wskaniami 9,1 proc. badanych. Niewiele mniej – 8,1 proc. uzyskała partia Polska 2050.

Na wejście do Sejmu mogłaby jeszcze liczyć, według United Survey, Konfederacja, którą wybrało 5,2 proc. respondentów, a także Polskie Stronnictwo Ludowe-Koalicja Polska z wynikiem 5,1 proc.

W badaniu ujęto również koalicji Porozumienia i AgroUnii, które ogłosiły niedawno zawarcie porozumienia. Koalicja taka mogłaby liczyć jedynie na 1,9 proc. poparcia.

Jeszcze w grudniu w sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych PiS osiągnął poparcie poniżej 30 proc. wskazań.

wp.pl/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply