Wicepremier, Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz w programie “Gość Wydarzeń” na antenie Polsat News zwrócił się z apelem aktywistów, którzy ułatwiają przekroczyć granicę nielegalnym migrantom, aby przestali tych działań.

W środę Władysław Kosiniak-Kamysz był gościem programu “Gość Wydarzeń” na antenie Polsat News. Na początku redaktor zapytał się wicepremiera, czy sytuacja na granicy polsko-białoruskiej zmieniła się od publikacji artykułu na portalu Onet. Polityk w odpowiedział, że sytuacja na granicy cały czas jest bardzo trudna.

“Sytuacja jest cały czas bardzo trudna, od kilku tygodni co najmniej jest sytuacja napaści na polską granicę. Ataków zorganizowanych grup, to nie są uchodźcy, którzy przybyli szukać schronienia w Polsce”- wicepremier, Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Podkreślił, że granicę polsko-białoruską próbują sforsować zorganizowane i przygotowane grupy, które są przygotowywany przez służby specjalne Białorusi oraz Rosji. Zaznaczył, że są to w większość młodzi mężczyźni. “To jest zorganizowana napaść na funkcjonariuszy i żołnierzy”.

Wicepremier wykorzystując swoją obecność w studiu telewizyjnym wystosował prośbę do aktywistów, którzy pomagają w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Zwracam się do aktywistów działających na granicy: w pełni popieram i rozumiem chęć pomocy drugiemu człowiekowi, ale wskazywanie miejsca na granicy, gdzie nie ma żołnierzy oraz straży jest nieodpowiedzialne. Zaprzestańcie takich działań”- wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz.

Szef resortu obrony podkreślił, że trzeba oddzielić pomoc humanitarną od pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy.

“Nielegalne przekraczanie granicy jest przestępstwem. (…) Więc ułatwianie tego nie jest działaniem humanitarnym jest działaniem zagrożenia dla żołnierza i funkcjonariusza poświęcającego się dla Polski”  – Władysław Kosiniak-Kamysz.

Czytaj: “Zdejmij mundur, przeproś matkę”. Wystawa we Wrocławiu uderza w polskie służby na granicy. Media: jest dofinansowana z budżetu miasta i UE

polsatnews.pl/Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply