Dzisiaj w Herbennem rozpoczął się trzydniowy protest przeciwko Zielonemu Ładowi. Polscy rolnicy solidaryzują się z europejskimi kolegami, którzy protestują w Brukseli.

W miejscowości Herbennem przed przejściem granicznym z Ukrainą, o godzinie 10:00 rozpoczął się protest rolników przeciwko Zielonemu Ładowi. Manifestanci solidaryzują się ze swoimi europejskimi kolegami w Brukseli. Rolnicy blokują drogę krajową nr 17 w okolicy przejścia granicznego. Protest ma trwać trzy dni.

 

Protestujący rolnicy zapowiadają, że między godz. 8.00 a 20.00 przepuszczą w kierunku Ukrainy 12 tirów z głównej kolejki, a o pełnych godzinach mają przepuszczać cztery ciężarówki, np. z pomocą humanitarną, szybko psującą się żywnością czy z ładunkami niebezpiecznymi. Jak poinformowała asp. Monika Ryczek z policji w Tomaszowie Lubelskim, ruch tirów z Ukrainy do Polski ma być całkowicie blokowany.

Czytaj: Koniec kontroli żywności i setki milionów euro dla krajów spoza UE

Protesty przeciwko wprowadzeniu unijnych regulacji uderzającymi również w branżę spożywczą, potocznie określanymi jako Zielony Ład oraz w sprawie zalewu polskiego rynku żywnościowego produktami z Ukrainy trwają na terenie Polski oraz Europy regularnie. W kwietniu polscy rolnicy zablokowali przejścia graniczne z Ukrainą w województwach podkarpackim i lubelskim. Natomiast pod koniec marca miała miejsce wielka akcja protestacyjna w ramach ogólnopolskiego protestu rolników. Protesty i blokady zostały przeprowadzone łącznie w 580 punktach. Strajk został zwołany przez Radę Krajową NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, w protestach uczestniczyło łącznie ok. 70 tys. rolników.

agropolska.pl/Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply