Piesze przejście graniczne Uhrynów-Dołhobyczów zostanie zlikwidowane?

Według Straży Granicznej na przejściu Uhrynów-Dołhobyczów nie ma warunków gwarantujących bezpieczeństwo ludzi przekraczających granicę pieszo.

Straż Graniczna nie rekomenduje przedłużenia funkcjonowania eksperymentalnego pieszego przejścia granicznego między Polską a Ukrainą Uhrynów-Dołhobyczów. Informuje o tym Europejska Prawda z powołaniem na Kubę Łoginowa, dziennikarza DGP i działacza inicjatywy „Piesze przejścia graniczne”, który otrzymał odpowiedź z SG na oficjalne zapytanie.

Jak się dowiedzieliśmy, Straż Graniczna rekomenduje zamknięcie pieszego pasa z dniem 1 lipca 2017, mimo dwuletniej historii istnienia i sukcesu działania tego punktu. – napisano na Facebooku na profilu inicjatywy „Piesze przejścia graniczne”.

Jak podano, Straż Graniczna nie rekomenduje przedłużenia działalności przejścia z powodu braku warunków gwarantujących bezpieczeństwo ludzi przekraczających granicę pieszo.

Dalsze losy projektu powinny zależeć od stworzenia odpowiednich warunków i infrastruktury wykonanych wyłącznie dla pieszych. – napisano w odpowiedzi. Straż Graniczna powiadomiła, że na przejściu granicznym znacznie wzrósł ruch autobusów a jest ono przeznaczone dla ruchu samochodowego.

W grudniu ub.roku także zamierzano zamknąć przejście dla pieszych Uhrynów-Dołhobyczów, jednak jego funkcjonowanie ostatecznie przedłużono o pół roku.

Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku Podkarpacki Urząd Wojewódzki ogłosił przetarg na budowę polsko-ukraińskiego przejścia granicznego pomiędzy Malhowicami a Niżankowicami. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku. Jeśli wszystko odbędzie się zgodnie z planem nowe przejście zostanie otwarte w 2020 roku. Ponadto samorządy po obu stronach granicy chcą zbudować drogi łączące nowe przejściem z już istniejącym w Medyce i Szeginiach. Ukraińcy zamierzają także zbudować nową drogą dojazdową do granicy w Niżankowicach.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / Europejska Prawda / Facebook

Piesze przejście graniczne Uhrynów-Dołhobyczów zostanie zlikwidowane?
Oceń ten artykuł

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz