Piesze przejście graniczne Uhrynów-Dołhobyczów zostanie zlikwidowane?

Według Straży Granicznej na przejściu Uhrynów-Dołhobyczów nie ma warunków gwarantujących bezpieczeństwo ludzi przekraczających granicę pieszo.

Straż Graniczna nie rekomenduje przedłużenia funkcjonowania eksperymentalnego pieszego przejścia granicznego między Polską a Ukrainą Uhrynów-Dołhobyczów. Informuje o tym Europejska Prawda z powołaniem na Kubę Łoginowa, dziennikarza DGP i działacza inicjatywy „Piesze przejścia graniczne”, który otrzymał odpowiedź z SG na oficjalne zapytanie.

Jak się dowiedzieliśmy, Straż Graniczna rekomenduje zamknięcie pieszego pasa z dniem 1 lipca 2017, mimo dwuletniej historii istnienia i sukcesu działania tego punktu. – napisano na Facebooku na profilu inicjatywy „Piesze przejścia graniczne”.

Jak podano, Straż Graniczna nie rekomenduje przedłużenia działalności przejścia z powodu braku warunków gwarantujących bezpieczeństwo ludzi przekraczających granicę pieszo.

Dalsze losy projektu powinny zależeć od stworzenia odpowiednich warunków i infrastruktury wykonanych wyłącznie dla pieszych. – napisano w odpowiedzi. Straż Graniczna powiadomiła, że na przejściu granicznym znacznie wzrósł ruch autobusów a jest ono przeznaczone dla ruchu samochodowego.

W grudniu ub.roku także zamierzano zamknąć przejście dla pieszych Uhrynów-Dołhobyczów, jednak jego funkcjonowanie ostatecznie przedłużono o pół roku.

Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku Podkarpacki Urząd Wojewódzki ogłosił przetarg na budowę polsko-ukraińskiego przejścia granicznego pomiędzy Malhowicami a Niżankowicami. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku. Jeśli wszystko odbędzie się zgodnie z planem nowe przejście zostanie otwarte w 2020 roku. Ponadto samorządy po obu stronach granicy chcą zbudować drogi łączące nowe przejściem z już istniejącym w Medyce i Szeginiach. Ukraińcy zamierzają także zbudować nową drogą dojazdową do granicy w Niżankowicach.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / Europejska Prawda / Facebook
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz