Na Litwie zaczynają się ćwiczenia NATO

700 żołnierzy z 8 krajów NATO weźmie udział w corocznych ćwiczeniach wojskowych „Myśliwy” w litewskim Podbrodziu.

W poniedziałek na poligonie im. generała Silvestrasa Žukauskasa w Podbrodziu przy granicy z Białorusią ruszają coroczne ćwiczenia jednostek przeciwpancernych „Myśliwy” (lit. „Medžiotojas“) – podał portal polskiej mniejszości na Litwie L24.lt.

W ćwiczeniach, które potrwają do 20. kwietnia br., weźmie udział 700 żołnierzy z 8 krajów NATO. Po raz pierwszy będą w nich brać udział żołnierze z Holandii, Hiszpanii, Chorwacji i Francji. Oprócz nich w Podbrodziu pojawią się Amerykanie, Kanadyjczycy, Niemcy i oczywiście żołnierze litewscy.

Jak pisze L24.lt, ćwiczenia obejmują strzelanie z broni przeciwpancernej, a także – po raz pierwszy w historii – trening wzywania wsparcia lotniczego. Oprócz tego żołnierze NATO odnowią wiadomości z zakresu taktyki walk przeciwpancernych, wymienią się doświadczeniami oraz będą mieli okazję skorzystać z wiedzy amerykańskich oraz ukraińskich ekspertów.

Ćwiczenia jednostek przeciwpancernych „Medžiotojas“ odbędą się w Podbrodziu już po raz ósmy.

Przypomnijmy, że jutro na białoruskim poligonie w pobliżu Brześcia przy granicy z Polską zaczną się wspólne białorusko-rosyjskie ćwiczenia wojsk powietrznodesantowych. Na dzisiaj zaplanowano uroczystość otwarcia ćwiczeń, a ich aktywna faza odbędzie się w dniach 10-12. kwietnia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Szwedzki raport: NATO nie jest w stanie obronić państw bałtyckich przed Rosją

Kresy.pl / L24.lt
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz