Na Litwie dla okupu uprowadzono Polaka

Litewska policja poinformowała we wtorek o uwolnieniu polskiego obywatela, którego na Litwie porwano dla okupu.

Jak podaje portal Delfi, litewska policja w nocy z 6 na 7 stycznia br. litewscy policjanci otrzymali informację z polskiego Centralnego Biura Śledczego Policji o uprowadzeniu na Litwie polskiego obywatela. Za jego uwolnienie porywacze żądali okupu w wysokości 20 tys. euro.

Polak pojechał na Litwę na początku roku w celach biznesowych. Miał tam przebywać 4-5 dni, lecz zniknął. Jak ustalono, został uprowadzony w Wilnie. Przez kilka dni ofiara była więziona w obiektach w różnych miejscowościach.

Litewska policja zidentyfikowała podejrzanych i 8 stycznia przeprowadziła operację uwolnienia uprowadzonego. Jednocześnie zatrzymano dwóch podejrzanych obywateli Litwy w wieku 26 i 29 lat. W chwili uwolnienia Polak był przetrzymywany w opuszczonych pomieszczeniach gospodarczych w okręgu wileńskim.

Oswobodzony polski obywatel nie ucierpiał, ale udzielono mu pomocy medycznej i psychologicznej. Obaj porywacze trafili do aresztu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Uwolniono polskich marynarzy porwanych w październiku u wybrzeży NIgerii

Kresy.pl / delfi.lt / rmf24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz