Niemiecki eurodeputowany Moritz Körner zaproponował, by na nowych banknotach euro umieścić wizerunki twórców szczepionki przeciwko COVID-19 z firmy BioNTech.

Europejski Bank Centralny poszukuje propozycji motywów, które zostaną umieszczone na nowych banknotach euro. Jedną z propozycji złożył niemiecki eurodeputowany z liberalnej partii FDP Moritz Körner. Polityk zaproponował, by na banknotach znalazły się wizerunki założycieli firmy BioNTech z Moguncji – Özlem Türeci i jej męża Ugura Sahina – podał w sobotę Welt am Sontag.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3816.49 PLN    (17.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Zdaniem europosła Türeci i Sahin zasłużyli na uwiecznienie na banknotach euro opracowaniem i zarejestrowaniem, wspólnie z amerykańskim Pfizerem, pierwszej na świecie szczepionki typy mRNA, przeciwko COVID-19. Körner uważa, że szczepionka ta uratowała życie milionów Europejczyków.

„Ich życie to imponująca historia integracji, rozwoju, przedsiębiorczości, doskonałości naukowej i potencjału społeczeństwa otwartego na imigrację” – powiedział Körner o małżeństwie, które posiada tureckie korzenie.

Na razie nie wiadomo, jak Europejski Bank Centralny zareaguje na propozycję niemieckiego liberała. Jak czytamy w Welt am Sontag, zmiana wizerunków na banknotach euro zajmie lata. W tym czasie brane będą pod uwagę propozycje Europejczyków. W 2024 roku Rada Prezesów EBC podejmie decyzję o produkcji nowych banknotów i terminie ich wprowadzenia do obiegu.

Pracę nad nowymi wzorami banknotów i monet euro podjęto 20 lat po wprowadzeniu tej waluty.

PRZECZYTAJ: Komisja Europejska zatwierdziła szczepionkę Pfizera

Kresy.pl / welt.de

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz