W niemieckim mieście Hanau na jednym z podziemnych parkingów pojawiły się uprzywilejowane miejsca do parkowania dla osób LGBT oraz imigrantów.

Jak podało w piątek Deutsche Welle, firma Hanauer Parkhaus GmbH urządziła na jednym z zarządzanych przez siebie podziemnych parkingów w Hanau (Hesja) trzy osobne miejsca parkingowe dla osób LGBT oraz imigrantów. Miejsca zostały oznaczone kolorami flagi LGBT.

Thomas Morlock, miejski radny z ramienia FPD i szef rady nadzorczej Hanauer Parkhaus GmbH powiedział, że “tęczowe” miejsca parkingowe są przeznaczone dla osób, które “potrzebują szczególnej ochrony”.

Miejsca będą objęte monitoringiem wideo, ale jak zapewniły władze firmy, nikt nie będzie sprawdzał, czy parkujące osoby są imigrantami lub osobami LGBT. Według nich chodzi bardziej o “symboliczne wydzielenie parkingu”.

Deutsche Welle podaje, że pomysł firmy z Hanau spotkał się z krytyką w mediach społecznościowych. Krytycy pytali, dlaczego nie uprzywilejowuje się innych grup, na przykład osób biednych, samotnych matek czy emerytów.

Krytyka nie przekonała pomysłodawców powstania wydzielonych miejsc dla LGBT i migrantów, wręcz przeciwnie. „Czasami homofobiczne i ksenofobiczne reakcje jasno pokazują, że akcja była słuszna i konieczna” – powiedział Morlock w piątek agencji dpa.

Jedna z organizacji LGBT z Hanau zaproponowała, by teraz każdy, kto chce zająć “stanowisko przeciwko nienawiści i wykluczeniu”, parkował swój samochód na miejscu oznaczonym flagą LGBT.

CZYTAJ TAKŻE: Niemcy: duchowni katoliccy rozpoczęli “błogosławienie” par homoseksualnych. Wierni reagują

Kresy.pl / dw.com / berliner-zeitung.de

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply