Mężczyzna uzbrojony w nóż zabił w czwartek w komendzie głównej policji w Paryżu czterech policjantów a piątego bardzo poważnie ranił, zanim został zastrzelony. Francuskie media podają, że zabójca 18 miesięcy temu przeszedł na islam.

Napastnikiem był 45-letni pracownik prefektury policji, który zajmował się w niej sprawami administracyjnymi. Media podają, że nazywał się Mickaël H. i pochodził z Martyniki. W prefekturze pracował od 2003 roku i jak powiedział francuski minister spraw wewnętrznych, “nigdy nie wykazywał żadnych problemów z zachowaniem”. Jednakże źródła w policji przekazały mediom, że mężczyzna 18 miesięcy temu przeszedł na islam, miał też żonę muzułmankę. Obecnie nie wiadomo, czy miało to związek z decyzją o ataku.

Jak podaje AFP, zabójca używając kuchennego noża zasztyletował trzech funkcjonariuszy w ich biurach, a później policyjną asystentkę na schodach. Według RMF FM kolejna ofiara miała być zaatakowana na dziedzińcu prefektury. Tam też napastnik został zastrzelony po tym, jak odmówił rzucenia noża.

Ranna ofiara w stanie krytycznym trafiła do szpitala, gdzie poddano ją operacji.

Francuskie media podawały początkowo, że policja jako główny motyw ataku rozważała prywatny konflikt. Pod uwagę brany jest jednak motyw terrorystyczny. W domu napastnika przeprowadzono rewizję.

Agencja AFP zauważa, że dzisiejszy atak miał miejsce na tle rosnących napięć w szeregach francuskiej policji wyczerpanej trwającymi od roku protestami “żółtych kamizelek”. Wczoraj tysiące policjantów demonstrowało na ulicach Paryża domagając się lepszych warunków pracy.

CZYTAJ TAKŻE: Atak nożownika-dżihadysty w Paryżu, są ofiary śmiertelne [+VIDEO/+FOTO/+16]

Kresy.pl / AFP / rmf24.pl / Le Figaro

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply