Matteo Salvini popiera polski rząd w sprawie reformy sądownictwa

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w czwartek na spotkaniu z prasą zagraniczną w Rzymie, Matteo Salvini skrytykował działania Unii Europejskiej wobec polskiego rządu.

Przywódca włoskiej, prawicowej partii Liga oznajmił, że: “Każdy demokratycznie wybrany rząd, taki jak polski czy francuski, ma prawo głosować nad reformą wymiaru sprawiedliwości czy pracy, w jaką wierzy; decydują o tym obywatele tego kraju, a nie Unia Europejska”.

Nie jest to pierwszy raz gdy polityk wspiera działania polskiego rządu. Jeszcze jako Minister Spraw Wewnętrznych Włoch, chwalił Polskę za jej nieustępliwość w sprawie przyjmowania imigrantów z Bliskiego Wschodu. We włoskich mediach pojawiały się pogłoski o próbie zbudowania wspólnej frakcji przez Ligę i PiS. Wspólnym postulatem miałaby być wspólnota poglądów na kwestię migrantów i chęć zamknięcia granic UE przed ich napływem z Bliskiego Wschodu i Afryki. W tej grupie, poza Ligą i PiS, Salvini widziałby też Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen z Francji, Partię Wolności Geerta Wildersa z Holandi, a także Szwedzkich Demokratów.

Były minister po raz kolejny skrytykował prezydenta Francji: “Emmanuel Macron zostanie oceniony za swoją reformę systemu emerytur” – podaje PAP. Matteo Salvini nigdy nie ukrywał swojego braku sympatii do prezydenta sąsiadującego z Włochami kraju. We wcześniejszych wypowiedziach, nazywał Macrona “strasznym prezydentem”, wyrażał też nadzieję, że Francuzi “pozbędą się go w wyborach.

„Francuzi zdołają odzyskać swoją przyszłość i swoją dumę, źle reprezentowane przez postać taką jak Macron”, mówił były minister, jednocześnie wyrażając swoje poparcie dla ruchu “żółtych kamizelek“.

PAP/Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply