Matteo Salvini popiera polski rząd w sprawie reformy sądownictwa

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w czwartek na spotkaniu z prasą zagraniczną w Rzymie, Matteo Salvini skrytykował działania Unii Europejskiej wobec polskiego rządu.

Przywódca włoskiej, prawicowej partii Liga oznajmił, że: „Każdy demokratycznie wybrany rząd, taki jak polski czy francuski, ma prawo głosować nad reformą wymiaru sprawiedliwości czy pracy, w jaką wierzy; decydują o tym obywatele tego kraju, a nie Unia Europejska”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Nie jest to pierwszy raz gdy polityk wspiera działania polskiego rządu. Jeszcze jako Minister Spraw Wewnętrznych Włoch, chwalił Polskę za jej nieustępliwość w sprawie przyjmowania imigrantów z Bliskiego Wschodu. We włoskich mediach pojawiały się pogłoski o próbie zbudowania wspólnej frakcji przez Ligę i PiS. Wspólnym postulatem miałaby być wspólnota poglądów na kwestię migrantów i chęć zamknięcia granic UE przed ich napływem z Bliskiego Wschodu i Afryki. W tej grupie, poza Ligą i PiS, Salvini widziałby też Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen z Francji, Partię Wolności Geerta Wildersa z Holandi, a także Szwedzkich Demokratów.

Były minister po raz kolejny skrytykował prezydenta Francji: „Emmanuel Macron zostanie oceniony za swoją reformę systemu emerytur” – podaje PAP. Matteo Salvini nigdy nie ukrywał swojego braku sympatii do prezydenta sąsiadującego z Włochami kraju. We wcześniejszych wypowiedziach, nazywał Macrona „strasznym prezydentem”, wyrażał też nadzieję, że Francuzi „pozbędą się go w wyborach.

„Francuzi zdołają odzyskać swoją przyszłość i swoją dumę, źle reprezentowane przez postać taką jak Macron”, mówił były minister, jednocześnie wyrażając swoje poparcie dla ruchu „żółtych kamizelek„.

PAP/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz