Mimo skandalu szpiegowskiego w Austrii,  jej kanclerz Sebastian Kurz zadeklarował, że zależy mu na prowadzeniu dialogu z Rosją.

10 listopada zatrzymano w Austrii pułkownika austriackiej armii w stanie spoczynku. Prokuratura tego państwa zarzuca mu wieloletnią aktywność szpiegowską prowadzoną na korzyść Rosji. Za czyny o które oskarżony jest aresztowany pułkownik grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz już zażądał od Moskwy „przejrzystej informacji” w sprawie aresztowanego za szpiegostwo pułkownika. Zapowiedział też, że sprawa będzie przedmiotem konsultacji austriackiej dyplomacji z innymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej. Kurz zadeklarował na środowej konferencji prasowej, że choć austriackie władze władze będą krytykować i zapobiegać rosyjskim działaniom szpiegowskim, to jednak  jego państwo utrzymuje „dobre kontakty z Rosją” i „to nie zmieni się w przyszłości”.

W podobny tonie komentował skandal szpiegowski prezydent Austrii Alexander Van der Bellen, który uznał, że nie należy „dramatyzować” z powodu tej sytuacji i zadeklarował, że nie wpłynie ona poważnie na stosunki austriacko-rosyjskie.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Minister spraw zagranicznych Rosji krytycznie skomentował deklaracje austriackich władz. Siergiej Ławrow porównał je do „praktyki rzucania publicznych oskarżeń bez dowodów”.

ria.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz