Domniemana „szefowa gangu kiboli” z Krakowa Magdalena K. zostanie wydana Polsce przez Słowację. Sąd w Bańskiej Bystrzycy odrzucił jej wniosek o azyl polityczny.

Jak pisaliśmy, polska prokuratura zarzuca 32-letniej Magdalenie K., że kierowała gangiem złożonym z pseudokibiców Cracovii zajmującym się m.in. handlem narkotykami na wielką skalę. Grupa miała sprowadzić do Polski 5,5 tony marihuany i 120 kilogramów kokainy o łącznej wartości ponad 100 mln złotych. Kobieta miała też utrudniać postępowanie karne, składać fałszywe zeznania i namawiać do ich składania inne osoby. Magdalena K. została ujęta pod koniec lutego br. na Słowacji po półtorarocznym ukrywaniu się przed śledczymi i w areszcie czekała na ekstradycję do Polski. W maju obrońcom kobiety udało się jednak odwlec wydanie jej Polsce skłaniając sąd do zajęcia się jej wnioskiem o azyl polityczny.

Magdalena K. oraz jej obrońcy obrali taktykę przekonywania słowackiego sądu o „łamaniu praworządności w Polsce” – zasypywali sąd opisami domniemanych nieprawidłowości, m.in. przy wyborze Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego. Wskazywali też na brutalność policji, przywołując m.in. fakt zastrzelenia przez policję brata konkubenta Magdaleny K. (również członka gangu) podczas próby jego zatrzymania. Zwracali uwagę sądu na stosowanie w Polsce tzw. aresztów wydobywczych. Ich zdaniem podnoszone problemy z praworządnością uniemożliwiały kobiecie sprawiedliwy proces w Polsce.

Jak podało we wtorek RMF FM, sąd w Bańskiej Bystrzycy nie podzielił argumentacji Magdaleny K. i jej obrońców. Sąd uznał, że zarzuty jej stawiane nie mają charakteru politycznego i dotyczą spraw kryminalnych. Wniosek Magdaleny K. o azyl polityczny został odrzucony. Oznacza to, że dojdzie do wykonania Europejskiego Nakazu Aresztowania wysłanego wystawionego przez Polskę.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Norwegia udzieliła Rafałowi Gawłowi azylu politycznego

Kresy.pl / rmf24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz