Ukraina chce wysłać lekarzy do Włoch

Ukraińskie władze rozważają możliwość wysłania do Włoch ukraińskich lekarzy. Mieliby oni pomagać Włochom walczącym z epidemią koronawirusa a także zyskać doświadczenie, które będzie potrzebne w razie dalszego rozwoju epidemii na Ukrainie.

Jak podała w środę służba prasowa ukraińskiego prezydenta, na naradzie poświęconej walce z epidemią minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow powiadomił, że Włochy zwróciły się do Ukrainy z prośbą o przysłanie pomocy w formie personelu medycznego. Według Awakowa wiele krajów udzieliło już Włochom takiej pomocy.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Prezydent Wołodymyr Zełenski odniósł się pozytywnie do włoskiej prośby. „Byłoby dobrze wysłać do Włoch brygadę kilku naszych fachowców, powiedzmy anestezjologów, zanim dojdzie u nas do szczytu zachorowań. Potem wrócą z bezcennym doświadczeniem walki z pandemią. Musimy jednak zapewnić im pełne bezpieczeństwo i najlepsze warunki pracy we Włoszech ”- podkreślił Wołodymyr Zełenski.

Awakow zaproponował również, by wysłać do Włoch spirytus dla potrzeb medycznych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że  pomoc medyczną do Włoch wysłała już m.in. Rosja. Jak pisaliśmy, po rozmowie premiera Włoch Giuseppe Conte z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, rosyjskie ministerstwo obrony dostało rozkaz przygotowania pomocy dla najbardziej dotkniętego koronawirusem kraju w Europie. W ciągu dwóch dni Rosjanie wysłali do Włoch kilkanaście samolotów z lekarzami i pomocą medyczną. Akcję mocno nagłośniono podkreślając, że pomoc trafia do kraju, który w ramach UE wspiera antyrosyjskie sankcje. Wkrótce potem  włoski dziennik La Stampa podał, że „osiemdziesiąt procent rosyjskich zapasów jest kompletnie bezużyteczna, lub ma małą przydatność” a pomoc udzielona Włochom jest tylko pretekstem do prowadzenia swojej polityki międzynarodowej. Ambasador Rosji we Włoszech nazwał te doniesienia „efektem zepsutego umysłu”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: USA przeznaczą Ukrainie pomoc na walkę z koronawirusem o wartości 1,2 mln dolarów

Kresy.pl / president.gov.ua

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz