Jak poinformował w czwartek portal The Moscow Times, włoski dziennik La Stampa miał uzyskać informacje, że rosyjski sprzęt medyczny jest w 80% nieprzydatny.

Jak pisze w czwartek portal, według włoskiego dziennika większość rosyjskiego sprzętu medycznego, który został wysłany do Włoch w celu walki z koronawirusem, nie pomoże Włochom.

Jak pisaliśmy wcześniej, rosyjskie wojsko wysyła pomoc medyczną do Włoch. Decyzja ta została podjęta po rozmowie premiera Włoch Giuseppe Conte z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Rosyjskie ministerstwo obrony dostało rozkaz przygotowania pomocy dla najbardziej dotkniętego koronawirusem kraju w Europie.

W czwartek agencja Tass podała, powołując się na źródło w rosyjskim resorcie obrony, że rosyjscy specjaliści wojskowi dotarli już do miasta Bergamo w Lombardii, do epicentrum epidemii koronawirusa we Włoszech. Rosjanie mają pomóc lokalnym władzom w walce z wirusem. Według źródła tej agencji, ich bazą ma być lotnisko Orio al Serio, które będzie służyć za wspólną, rosyjsko-włoską kwaterę główną.

Tego samego dnia włoski dziennik La Stampa podał, że “Osiemdziesiąt procent rosyjskich zapasów jest kompletnie bezużyteczna, lub ma małą przydatność”.

Według gazety na pomoc składa się sprzęt dezynfekujący czy laboratorium polowe służące do sterylizacji i przeciwdziałania chemicznemu skażeniu. Powołując się na anonimowe źródło, gazeta twierdzi, że pomoc udzielona Włochom jest tylko pretekstem do prowadzenia swojej polityki międzynarodowej.

Na oskarżenia włoskiego dziennika zareagował Sergei Razov, ambasador Rosji we Włoszech.

“Takie oskarżenia są efektem zepsutego umysłu” – mówił. Dyplomata przyznał, że nie rozumie jak można uznać “bezinteresowną chęć pomocy zaprzyjaźnionemu narodowi w trudnym okresie jako podstęp”.

Kresy.pl/The Times of Moscow

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply