Prezydent Chorwacji podziękowała Rosjanom w ich języku [+VIDEO]

Prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović podziękowała Rosjanom za to jak ugościli kibiców Chorwacji na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej.

Prezydent Chorwacji nagrała na pokładzie swojego samolotu krótkie nagranie. Zwracając się do Rosjan w ich ojczystym języku podziękowała za to jak pełnili rolę gospodarzy w czasie piłkarskich Mistrzostw Świata. Kolinda Grabara-Kitarović przekonywała też rosyjskich kibiców aby w czasie niedzielnego meczu finałowego wsparli swoim dopingiem właśnie reprezentację Chorwacji.

„Witajcie rosyjscy kibice. W imieniu chorwackich kibiców dziękuję Rosji za serdeczne przyjęcie. Jesteście wspaniałymi gospodarzami. Kibicujcie dziś Chorwacji. Cieszmy się razem. Dziękujemy Rosjo” – słowa chorwackiej prezydent cytuje agencja RIA Nowosti.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Chorwacja zagra dziś o mistrzostwo świata po raz pierwszy. W czasie mundialu nie obeszło się bez kontrowersji wokół jej reprezentacji kiedy to jeden z chorwackich piłkarzy Domagoj Vida świętując wraz asystentem trenera Chorwatów Ognjenem Vukojeviciem zwycięstwo nad Rosjon krzyczał w szatni hasło „Sława Ukraini”. Vukojević został za to odesłany do domu, zaś Vida przeprosił Rosjan za swoje zachowanie.

facebook.com/ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Gaetano :

    O doping dla Chorwatów będzie raczej ciężko, jednak widać diametralną różnicę w zachowaniu między Kitarović a sługusem gada zza wody, niejakim maliniakiem. A przy okazji niejako, właśnie Chorwacja wyłamuje mu się z koncepcji międzybajora, którą niestrudzenie lansuje.