W ramach ułatwień dla kibiców Rosja zniosła wizy dla  obywateli innych państw posiadających bilety na mistrzostwa świata. Obywatele państw afrykańskich próbowali wykorzystać ten tryb do nielegalnej migracji.

Do Rosji można było wjechać bez wizy z biletem na mecz Mistrzostw Świata także tranzytem przez Białoruś. Komitet Służby Pogranicznej ogłosił, że dokumenty uprawniające do takiego przejazdu były wykorzystywane do próby nielegalnego przekroczenia granicy Unii Europejskiej.

Komitet Służby Pogranicznej Białorusi poinformował, że 228 nielegalnych imigrantów próbowało wjechać na terytorium państw Unii Europejskiej z tego kraju, udając kibiców wracających z Mundialu. Jak powiedział telewizji ONT przewodniczący Komitetu Anatolij Lappo, wśród nielegalnych migrantów byli obywatele Algierii, Maroka, Senegalu i Tunezji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Lappo przypomniał, że dokumenty zezwalające na bezwizowy wjazd do Rosji w związku z Mistrzostwami Świata nie pozwalają obywatelom państw trzecich na wjazd do UE.

Czytaj także: Prezydent Chorwacji podziękował Rosjanom w ich języku [+VIDEO]

tut.by/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz