Majątek wart 820 milionów dolarów ponownie jest do dyspozycji Rinata Achmetowa.

Sąd okręgowy w Nikozji podjął postanowienie o „odmrożeniu” aktywów grupy System Capital Management (SCM) należącej do ukraińskiego oligarchy Rinata Achmetowa. Aktywa te zostały „zamrożone” w grudniu 2017 roku na wniosek firmy Raga Establishment należącej do byłego ukraińskiego bankiera Denysa Horbunenki. – podała agencja Interfax-Ukraina.Raga Establishment pozwała firmę Achmetowa SCM Financial Overseas Limited a także dziewięć innych podmiotów w związku z rzekomym nieotrzymaniem pełnej zapłaty za sprzedaż ukraińskiej firmy telekomunikacyjnej Ukrtelecom. Wartość zamrożonych aktywów wynosiła 820 mln dolarów, co było więcej niż dziesiątą częścią majątku Achmetowa, uznawanego za najbogatszego Ukraińca.

Jak oświadczył dyrektor ds. kontaktów z zagranicą i inwestorami SCM, zniesiono wszystkie ograniczenia w dysponowaniu aktywami, które były wprowadzone w grudniu. „W swojej decyzji sąd zauważył, że w grudniu 2017 r. firma Raga nielegalnie uzyskała nakaz sądowy, dla którego nie było rzeczywistych podstaw. To wyraźnie pokazuje zachowanie Ragi w sporze i prawdziwą naturę jej pozwów przeciwko grupie SCM na Cyprze” – napisał dyrektor.

SCM podnosiła w sądach, że Raga Establishment nie wypełniła warunków umowy prywatyzacyjnej Ukrtelecomu, w związku z czym umowa przestała obowiązywać.

Według szacunków ukraińskiego pisma „Nowoje Wriemia” z października 2017 roku Rinat Achmetow jest najbogatszym Ukraińcem z majątkiem o wartości 6,9 mld dolarów. W ubiegłym roku miał wzbogacić się o 2,8 mld dolarów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Poroszenko już miliarderem – reszta oligarchów również bardzo się wzbogaciła

Kresy.pl / Interfax-Ukraina

Reklama

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz