Według ukraińskiego pisma „Nowoje Wriemia”, w czasie gdy Ukraina znajduje się w głębokim kryzysie ekonomicznym, majątek największych ukraińskich bogaczy wzrósł o ponad jedną trzecią.

Wyniki szacunków dokonanych przez kijowski bank inwestycyjny Dragon Capital i „Nowoje Wriemia” przytacza gazeta „Rzeczpospolita”. 100 najbogatszych Ukraińców posiada majątek o łącznej wartości 26,7 miliardów dolarów. Oznacza to, że majątek oligarchów wzrósł w ciągu roku o 33%.

Najbogatszym Ukraińcem pozostaje Rinat Achmetow posiadający majątek o wartości 6,9 mld dolarów. Sam Achmetow wzbogacił się więc o 2,8 mld dolarów. Za nim znalazł się Wiktor Pinczuk – zięć drugiego prezydenta Ukrainy, Wiktora Kuczmy, posiada kapitał na poziomie 1,4 mld dolarów. Trzecim pod względem bogactwa był Konstantin Żewago, posiadający majątek o niewiele mniejszej wartości niż majątek Pinczuka. Za Żewago znalazł się deputowany Bloku Opozycyjnego, Wadim Nowinski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Piątym bogaczem Ukrainy jest jej prezydent, Petro Poroszenko. Po raz pierwszy Poroszenko stał się miliarderem. Był również proporcjonalnie najszybciej bogacącym się Ukraińcem. W ciągu roku zyskał aż 700 mln dolarów, a jego majątek przekroczył wartość miliard dolarów.

Czytaj także: Poroszenko: Wyczyny UPA na zawsze będą przykładem dla Ukraińców

rp.pl/kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz