W szwedzkiej Vetlandzie doszło w środę do ataku nożownika na kilka osób. Środki masowego przekazu informują o ataku terrorystycznym.

Według telewizji Polsat News terrorysta zaatakował w Vetlandzie łącznie osiem osób. Na ten moment brak informacji o ofiarach śmiertelnych choć wiadomo, że część rannych jest w stanie ciężkim. Szwedzkie media podawały początkowo, że napastników było kilku. Jeden przestępca został postrzelony przez interweniującego policjanta i aresztowany. Ma 20 lat.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Rzecznik szwedzkiej policji Thomas Agnevik potwierdził, że śledczy kwalifikują incydent jako atak terrorystyczny. Postrzelony terrorysta trafił do szpitala. Nie wiadomo jaki jest jego stan. Miejscowa policja zaprzeczyła już pojawiającym się wcześniej informacjom o tym, że oprócz niego atakował ktoś jeszcze. „Nic nie wskazuje na kolejnych napastników” – powiedział Agnevik. Policja odmawia szerszych wyjaśnień na temat przyczyn i przebiegu ataku oraz reakcji policjantów, podał portal Euronews.

„Myślami jestem z ofiarami i ich bliskimi. W tej chwili nie jest jasne, co się stało i jaki był powód” – powiedział minister spraw wewnętrznych Szwecji Mikael Damberg, który określił atak jako „przerażające wydarzenia”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
 

W Szwecji obowiązuje obecnie trzeci poziom zagrożenia terrorystycznego w pięciostopniowej skali. „Policja ma sytuację w Vetlandzie pod kontrolą” – zapewniły władze.

Czytaj także: Prawie sto ataków bombowych w Szwecji od początku roku

polsatnews.pl/euronews.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz