W szwedzkiej Vetlandzie doszło w środę do ataku nożownika na kilka osób. Środki masowego przekazu informują o ataku terrorystycznym.

Według telewizji Polsat News terrorysta zaatakował w Vetlandzie łącznie osiem osób. Na ten moment brak informacji o ofiarach śmiertelnych choć wiadomo, że część rannych jest w stanie ciężkim. Szwedzkie media podawały początkowo, że napastników było kilku. Jeden przestępca został postrzelony przez interweniującego policjanta i aresztowany. Ma 20 lat.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Rzecznik szwedzkiej policji Thomas Agnevik potwierdził, że śledczy kwalifikują incydent jako atak terrorystyczny. Postrzelony terrorysta trafił do szpitala. Nie wiadomo jaki jest jego stan. Miejscowa policja zaprzeczyła już pojawiającym się wcześniej informacjom o tym, że oprócz niego atakował ktoś jeszcze. „Nic nie wskazuje na kolejnych napastników” – powiedział Agnevik. Policja odmawia szerszych wyjaśnień na temat przyczyn i przebiegu ataku oraz reakcji policjantów, podał portal Euronews.

„Myślami jestem z ofiarami i ich bliskimi. W tej chwili nie jest jasne, co się stało i jaki był powód” – powiedział minister spraw wewnętrznych Szwecji Mikael Damberg, który określił atak jako „przerażające wydarzenia”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

W Szwecji obowiązuje obecnie trzeci poziom zagrożenia terrorystycznego w pięciostopniowej skali. „Policja ma sytuację w Vetlandzie pod kontrolą” – zapewniły władze.

Czytaj także: Prawie sto ataków bombowych w Szwecji od początku roku

polsatnews.pl/euronews.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz