Na naszym kanale YouTube został opublikowany nowy Przegląd Kresowy, a w nim redaktorzy Adam Szabelak i Mateusz Pławski omawiają między innymi tekst nowej roty przysięgi na Politechnice Wrocławskiej.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia kolejnego Przeglądu Kresowego, a także do zasubskrybowania naszego Newslettera. W kolejnym filmie, redaktorzy Adam Szabelak i Mateusz Pławski omawiają między innymi tekst nowej roty przysięgi na Politechnice Wrocławskiej.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Jak informowaliśmy, osoby przyjęte na studia i do szkoły doktorskiej w Politechnice Wrocławskiej składają kontrowersyjne ślubowanie dotyczące „przeciwstawiania się każdej formie mowy nienawiści”. Studenci nie kryją oburzenia.

Nowy zapis w tekście ślubowania brzmi w pełni: „szanować godność każdego człowieka i przeciwstawiać się każdej formie mowy nienawiści”. W poprzednich latach studenci ślubowali jedynie, że będą zdobywać wytrwale wiedzę i umiejętności, kształcić umysł i charakter do twórczego i odpowiedzialnego życia, postępować godnie i uczciwie, w zgodzie z prawem, tradycją i obyczajami akademickimi oraz dbać o dobre imię Politechniki Wrocławskiej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Redaktorzy rozmawiali również o sytuacji z Huty Pieniackiej. Ukraińscy nacjonaliści z neobanderowskiej partii Swoboda uznali słowa przedstawicieli władz Polski w Hucie Pieniackiej o ludobójstwie na rdzennej polskiej ludności za „antyukraińską propagandę”, „przejawy wrogości” i podżeganie do nienawiści. Żądają reakcji władz w Kijowie i SBU.

„Prezydent Polski Andrzej Duda i wicemarszałek Sejmu Małgorzata Hosnewśka [sic!] oskarżyli Ukrainę o ludobójstwo Polaków, jakie rzekomo popełniono podczas II wojny światowej we wsi Huta Pieniacka na Lwowszczyźnie. Przy czym kierownictwo Polski porównało swoich rodaków z tatarami krymskimi, nazywając ich <<rdzenną>> ludnością na tych ziemiach ” – pisze powiązany ze środowiskami neobanderowskimi portal vgolos.vom.ua. Zaznacza przy tym, że neobanderowska partia Swoboda wezwała Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy do wszczęcia śledztwa „w sprawie wypowiedzi i działań strony polskiej jako możliwego zagrożenia bezpieczeństwa narodowego”. Partia ta żąda też reakcji ze strony ukraińskiego prezydenta, rządu, resortu spraw zagranicznych oraz parlamentu.

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz