Niezidentyfikowany napastnik użył łuku i strzał do ataku na mieszkańców norweskiego miasta Kongsberg.

Miasto położone jest na południowy-zachód od stolicy Norwegii Oslo. Jak podał portal BBC, w środę około godz. 18.30 czasu lokalnego w centrum Kongsbergu doszło do pierwszego przypadku ataku z użyciem łuku. „Możemy niestety potwierdzić, że jest kilku rannych i niestety także kilku zabitych w tym incydencie” – portal News.yahoo.com zacytował przedstawiciela lokalnej policji Øyvind Aasa. Na razie brak dokładnej liczby zabitych i rannych.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

170 PLN    (0.77%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Aas przekazał, że „Człowiek, który dopuścił się tego czynu, został aresztowany przez policję i według naszych informacji jest w to zamieszana tylko jedna osoba”. Aas podkreślił, że w związku z tym funkcjonariusze zakończyli już akcję poszukiwawczą. Zatrzymany podejrzany został przewieziony na komisariat w pobliskim mieście Drammen.

„Aresztowany mężczyzna nie był przesłuchiwany i jest za wcześnie, aby mówić o jego motywach” – powiedział przedstawiciel policji, który stwierdził też, że nie można wykluczyć, iż był to atak terrorystyczny. W sprawę zaangażowali się już funkcjonariusze norweskiej służby specjalnej PST.

Napastnik zaatakował w centrum Kongsbergu, ale następnie operował w znacznej części miasta. W związku z tym policja zaapelowała do mieszkańców, by nie opuszczali swoich domów, jak podał portal Norway Today. Niektóre części miasta zostały odcięte blokadą. Funkcjonariuszom w całym kraju wydano broń palną.

Czytaj także: Zamach terrorystyczny w Wiedniu [+VIDEO/+18]

news.yahoo.com/bbc.com/norwaytoday.info/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz