W stolicy Austrii doszło dziś do ataku terrorystycznego pod główną synagogą miasta. Według wstępnych informacji jest co najmniej ofiara śmiertelna.

Agencja informacyjna Associated Press przytacza relację szefa gminy żydowskiej w Wiedniu Oskara Deutscha, który twierdzi, że na ulicy przy której znajduje się miejska synagoga (Seitenstettengasse) pojawił się człowiek uzbrojony w broń palną, który zaczął strzelać do ludzi. W wyniku tego ataku jedna osoba miała zginąć, a „kilka” odnieść rany.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6328.82 PLN    (28.76%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Associated Press przytacza też informację austriackiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które twierdzi, że napastników było co najmniej dwóch, a jeden został już zastrzelony. Wiedeńska policja prowadzi operację specjalną w centrum miasta, gdzie doszło do ataków i zwróciła się do mieszkańców o unikanie otwartych przestrzeni i środków transportu publicznego. Terroryści mieli rozpocząć atak tuż po godzinie 20 czasu lokalnego.

Agencja informacyjna Reutera podała, że jednym z rannych jest funkcjonariusz policji co oznacza, że doszło do wymiany ognia między nią a terrorystami. Według tej agencji zabitym ma być właśnie jeden z napastników. Podaje też informację o tym, że aresztowano już jedną osobę. Austriackie MSW przestawiło opinię, że mamy do czynienia z atakiem terrorystycznym.

Portal dziennika „Rzeczpospolita” twierdzi, że doszło do intensywnych strzelanin. Rosyjska agencja RIA Nowosti podała kilka minut temu, że do ataku doszło w sześciu miejscach jednocześnie, a terrorystów mogło być nawet siedmiu. Agencja ta podaje też informację o tym, że zginęło siedem osób w tym jeden policjant.

Na Twitterze pojawiło się też nagrania mające przedstawiać jednego z zamachowców, strzelaninę z policjantami, a także szokujące nagranie oddania strzału do przechodnia.

 

apnews.com/reuters.com/rp.pl/ria.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz