Żołnierze z 16 krajów, w tym z Polski, będą ćwiczyć do 14. maja w manewrach, które odbędą się w Estonii i na Łotwie.

W środę rozpoczynają się największe od 1991 roku manewry wojskowe w Estonii, w których weźmie udział około 15 tysięcy żołnierzy z 16 krajów, w tym z Polski. – podaje Polska Agencja Prasowa powołując się na portal Baltic Times.

Manewry o nazwie Siil 2018 (Jeż 2018) potrwają do 14. maja. Wraz z żołnierzami estońskimi będzie ćwiczyło 2 tys. wojskowych z z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Kanady, Polski, Ukrainy, Finlandii, Szwecji, Danii, Belgii, Irlandii, Litwy, Łotwy i Gruzji.

Jak podawano wcześniej, w tym roku w trakcie manewrów żołnierze skupią się na ćwiczeniach z zakresu terytorialnej. W części manewrów weźmie udział polski samolot Su-22 i francuskie myśliwce Mirage2000 stacjonujące w bazie w Amari. Zapowiadano także obecność brytyjskich helikopterów Lynx Wildcat AH1, amerykańskich UH-60 Black Hawk a także estońskich helikopterów R-44 i samolotów treningowych L-39.

Manewry odbędą się w różnych miejscach w Estonii, głównie w południowej i południowo-wschodniej części kraju. Część ćwiczeń zaplanowano także na Łotwie.

Poprzednie manewry Siil, przeprowadzone 3 lata temu, zgromadziły około 13 tysięcy żołnierzy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Manewry rosyjskiej marynarki wojennej na Morzu Bałtyckim

Kresy.pl / PAP / Baltic Times

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz