Według tureckich mediów Iran wysyła posiłki dla syryjskiego wojska

Jak podaje w czwartek Middle East Monitor, turecka gazeta Yeni Safak twierdzi, że rząd Iranu wysłał do Idlib dwa tysiące bojowników Rewolucyjnej Gwardii.

Według tureckiej gazety, oddziały paramilitarne nieprzychylne Turcji wspierają wojska rządu syryjskiego w Idlib. W środę, tureccy obserwatorzy mieli donieść o konwoju 200 pojazdów przystosowanych do przetransportowania blisko 2000 żołnierzy. Konwój miał przewieźć członków Irańskiej Rewolucyjnej Gwardii.

W tym samym czasie do spornego regionu nowe jednostki miało przesłać zbrojne ramie libańskiego Hezbollahu. Członkowie tej partii ponieśli wcześniej dotkliwe straty w okolicy miasta Saraqib.

Jak informowaliśmy wcześniej, istnieje możliwość że Hezbollah wszedł w posiadanie tajnych dokumentów Departamentu Obrony USA.Jedna z pracownic departamentu została w środę oskarżona o dzielenie się tajnymi informacjami z Libańczykiem powiązanym z Hezbollahem.

Zobacz też: Syria: obrona przeciwlotnicza przechwyciła izraelskie rakiety

Jak poinformowali śledczy, na początku marca po przeszukaniu jej mieszkania, odkryte zostały ręczne notatki w języku arabskim. Zapiski miały zawierać informację na temat systemów komputerowych Departamentu Obrony i jego przyszłych celów w regionie. Według portalu, podejrzana miała przekazywać informacje osobie, który był jej „romantycznym zainteresowaniem”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy, Rosja także wzmacnia swoje zaangażowanie w regionie. Agencja Reutersa twierdzi, że od 28 lutego Rosja zwiększyła częstotliwość kierujących się do Syrii transportów. Ma być to związane z nadchodzącym spotkaniem prezydentów Rosji i Turcji.

Według analizy lotów prowadzonej przez agencję i jej zagranicznych korespondentów obserwujących Bosfor, po śmierci 34 tureckich żołnierzy Rosja zwiększyła dostawy zaopatrzenia dla swoich wojsk. Incydent sprawił, że rząd rosyjski zaczął obawiać się zamknięcia cieśniny dla ich okrętów.

Kresy.pl/Middle East Monitor

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz