Jak donosi w środę dziennik The Times of Israel, pracownica Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych została oskarżona o dzielenie się tajnymi informacjami z Hezbollahem.

Według portalu, 61-letnia Mariam Taha Thompson została w środę oskarżona o dzielenie się tajnymi informacjami z Libańczykiem powiązanym z Hezbollahem.

Prokuratura oskarżyła Mariam Thomson o szpiegowanie i narażenie na niebezpieczeństwo osób trzecich. „Przez ujawnianie tożsamości pewnych osób, Thomspon spowodowała, że ich życie stanęło w obliczu wielkiego zagrożenia” – pisze portal.

Według prokuratury, przez okres sześciu tygodni, Mariam Taha Thompson miała dostęp do dziesiątek tajnych akt, które miała kopiować. Wśród dokumentów znajdowały się nazwiska pracowników, ich fotografie i szczegółowe informacje dostępne tylko dla rządu USA.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak poinformowali śledczy, na początku marca po przeszukaniu jej mieszkania, odkryte zostały ręczne notatki w języku arabskim. Zapiski miały zawierać informację na temat systemów komputerowych Departamentu Obrony i jego przyszłych celów w regionie. Według portalu, podejrzana miała przekazywać informacje osobie, który był jej „romantycznym zainteresowaniem”.

Zobacz także: Hezbollah odsłonił pomnik generała Sulejmaniego na granicy Libanu i Izraela

Hezbollah to libańska, „antyimperialistyczna” partia polityczna reprezentująca radykalnych szyitów utworzona w 1982 roku. Od początku swojego istnienia była wspierana przez Iran i Syrię. Przez wiele państw na świecie, w tym USA, uznana jest za organizację terrorystyczną. Odgrywa ważną rolę w libańskiej polityce.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy w połowie stycznia, Hasan Nasrallah, przywódca libańskiego Hezbollahu, wezwał wszystkich sojuszników Iranu do rozpoczęcia działań odwetowych za zabicie generała Sulejmaniego. Zaznacza, że do wyrzucenia sił amerykańskich z regionu jest jeszcze „długa droga”.

Nasrallah powiedział, że sojusznicy Iranu, do których zaliczają się syryjski rząd i wiele szyickich milicji w Iraku, Syrii i Jemenie, powinni pomóc w zemście za zabójstwo Sujemaniego. Odwet ma nastąpić w zbliżających się dniach, tygodniach miesiącach.

Kresy.pl/The Times of Israel
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz