„Ciało Trumpa zamieni się w proch i stanie się pożywką dla robaków” – ogłosił ajatollah Chamenei w reakcji na wycofanie się USA z umowy JCPOA a irańscy parlamentarzyści spalili amerykańską flagę.

Grupa irańskich deputowanych wykrzykując hasło „śmierć Ameryce!”, spaliła w środę na parlamentarnej trybunie flagę USA. – podaje agencja AP. Spalono także kartkę papieru mającą symbolizować umowę JPCOA ograniczającą irański program atomowy w zamian za zniesienie sankcji.Jak zauważa AP, palenie amerykańskiej flagi w Iranie nie należy do rzadkości, lecz jest to pierwszy przypadek spalenia czegokolwiek w irańskim parlamencie.

Już po spaleniu flagi najwyższy przywódca w Iranie, ajatollah Ali Chamenei ostro skrytykował wczorajszą decyzję Donalda Trumpa o wycofaniu się USA z umowy JCPOA i ponownym nałożeniu sankcji na Iran. Według niego w mowie Trumpa uzasadniającej zerwanie porozumienia znalazło się „ponad 10 kłamstw” oraz groźby wobec narodu i rządu Iranu.

Ciało tego człowieka, Trumpa, obróci się w proch i stanie się pożywieniem dla robaków i mrówek, podczas gdy Republika Islamska będzie trwała. – mówił Chamenei.

Jak zauważa AP, reakcja władz Iranu odzwierciedla powszechny gniew irańskiego społeczeństwa z powodu decyzji Trumpa, która zagraża istnieniu przełomowego porozumienia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Iran chce utrzymać JCPOA. W razie niepowodzenia zintensyfikuje wzbogacanie uranu

Kresy.pl / AP

W parlamencie Iranu przy okrzykach „śmierć Ameryce!” spalono amerykańską flagę [+VIDEO]
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz