Prezydent Iran Hassan Rouhani powiedział w niedzielę 16 lutego br., że jego kraj nigdy nie będzie negocjował pod presją Stanów Zjednoczonych – podaje agencja prasowa Reuters.

Irański prezydent, Hassan Rouhani, na niedzielnej konferencji prasowej mówił o ewentualnych rozmowach pokojowych ze Stanami Zjednoczonymi – pisze agencja na swoim portalu.

Według jego słów, Iran nie podejdzie do negocjacji dopóki amerykanie nie zrezygnują z polityki presji. „Iran nigdy nie będzie negocjował pod presją. Nigdy nie poddamy się amerykańskim naciskom, nie będziemy negocjować z pozycji słabości”.

Według prezydenta, zabezpieczenie pokoju na Bliskim Wschodzie jest niemożliwe bez Islamskiej Republiki Iranu, Stany albo zrozumieją ten fakt, albo ich polityka upadnie.

„Zabezpieczenie pokoju i stabilności we wrażliwym rejonie Bliskiego Wschodu i Zatoki Perskiej jest niemożliwe bez pomocy Iranu. Amerykańska polityka maksymalnej presji jest skazana na porażkę” – mówił Rouhani.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Relacje między Stanami Zjednoczonymi a Iranem stale pogarszają się od momentu odstąpienia Donalda Trumpa od porozumienia nuklearnego. Na zerwanie rozmów Iran zareagował wycofując się z przestrzegania postanowień, jednak jak podawaliśmy w piątek, Minister Spraw Zagranicznych Iranu zapowiadał zmianę polityki.

Iran oczekuje od państw europejskich rekompensaty za straty poniesione w wyniku polityki USA: „Jesteśmy gotowi do zwolnienia, a nawet odwrócenia podjętych przez nas działań, współmiernie do tego co zrobi Europa, nie wykluczamy nawet wycofania się z kroków, które już poczyniliśmy” – mówił minister Javad Zarif.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Tego samego dnia Mike Pompeo (sekretarz stanu USA) wzywał na twitterze: „Marynarka Stanów Zjednoczonych przechwyciła statek transportujący 358 rakiet irańskiej produkcji i inne elementy uzbrojenia, w drodze do Huthi w Jemenie. To kolejny przykład, że największy sponsor terroryzmu, Islamska Republika Iranu, lekceważy postanowienia ONZ. Świat musi odrzucić irańską przemoc i pracować nad odnowieniem embarga na sprzęt wojskowy dla Iranu”.

Reuters/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz