Bojówka islamistyczna miała ostrzelać rosyjską bazę lotniczą w Hmejmim za pomocą moździerzy. Atak miał spowodować poważne straty w sprzęcie.

Jak informuje „Kommiersant” do ataku na bazę w Hmejmim doszło 31 grudnia. Rosyjska armia do tej pory nie podawała informacji w tej sprawie. Gazeta powołuje się jednak na informacje „z dwóch źródeł wojskowo-dyplomatycznych” – „nie zagłębiając się szczegóły poinformowały one, że bojownicy jednego z ugrupowań terrorystycznych ostrzelali rosyjski obiekt wojskowy w Syrii, na skutek czego zostały faktycznie zniszczone cztery bombowce Su-24, dwa myśliwce Su-35S, jeden transportowiec An-72, a także skład amunicji zdetonowany po trafieniu przez pocisk moździerzowy”. W czasie ataku obrażenia odnieść miało kilkunastu żołnierzy.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

7549.32 PLN    (34.31%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Tymczasem Ministerstwo Obrony poinformowało jedynie o śmierci dwóch pilotów śmigłowca Mi-24, który według oficjalnego komunikatu, miał rozbić się w Syrii bez związku z działaniami militarnymi przeciwnika.  Na podstawie uzyskanych nieoficjalnych informacji, „Kommiersant” pisze o ” jednym z najpoważniejszych zajść w czasie ponad dwóch lat wojskowo-powietrznej operacji Rosji w Syrii”.

Gazeta zwraca uwagę, że jeszcze 7 grudnia naczelnik głównego dowództwa operacyjnego Sztabu Generalnego rosyjskich Sił Zbrojnych, gen. Siergiej Rudskoj ostrzegał przed możliwością ataków „grup dywersyjnych” na rosyjskie obiekty w Syrii, czyli bazę lotniczą w Hmejmim w prowincji Latakia, którą na początku tego roku władze Syrii wydzierżawiły Rosjanom na 45 lat, lub na także dzierżawiony przez Rosjan port w Tartusie.

kommersant.ru/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jwu
    jwu :

    No to już wiadomo dokąd przetransportowali jankesi bojowników ISIS, będących w okrążeniu ? Teraz pora na ruch ruskich.Być może wkrótce dowiemy się,że kilka z tajnych baz amerykańskich w Syrii, zostanie zrównanych z ziemią?