W Stołpcach w obwodzie mińskim doszło w sobotę do ataku wilka na kilka osób. Agresywne zwierzę zostało zastrzelone przez myśliwego.

Stołpce to 15-tysięczne miasteczko w obwodzie mińskim, położone zaledwie 70 km na południowy-zachód od białoruskiej stolicy. 26 stycznia doszło tam do niecodziennego zdarzenia. Na ulicach miast pojawił się wilk, który zaczął atakować przechodniów, jak informuje portal Tut.by.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Milicja otrzymała informacje o agresywnym wilku atakującym ludzi około godziny 23. Najpierw zwierzę zaatakowało kobietę i mężczyznę znajdujących się niedaleko od lokalnego dworca kolejowego. Wkrótce potem wilk rzucił się na kolejne dwie osoby. Wszyscy zaatakowani odnieśli rany i musli zostać hospitalizowani. Lekarze stwierdzili u czwórki osób liczne rany kąsane.

Do akcji ruszył patrol milicji. Już po kilku minutach od pierwszego zawiadomienia kolejny mieszkaniec miasteczka poinformował, że agresywny wilk rzucił się na jego samochód na ul. 17 września. Aby poradzić sobie z zagrożeniem milicjanci uzbroili się w broń długą – kabinek Kałasznikowa. Pierwszą serią milicjant zranił zwierzę w łapę. Wilk zaczął uciekać z miasta i skrył się najbliższym lesie. Tam został osaczony przez funkcjonariuszy. Wilka zabił wezwany na pomoc myśliwy.

Portal podkreśla, że ataki wilków na ludzi, szczególnie w terenie zabudowanym, są niezwykle rzadkie. Wszystkie tego typu odnotowane ataki zostały dokonane przez zwierzęta chore na wściekliznę.

Czytaj także: Rząd Białorusi chce zarządzić ciszę nocną dla zwierząt

tut.by/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz